Beleggen.nl Markt MonitorMarkt Monitor

Alfen hard onderuit, winst voor Galapagos

Alfen hard onderuit, winst voor Galapagos
Beeld: Euronext

(ABM FN-Dow Jones) De AEX index koerste dinsdag kort na de beursgong 0,1 procent lager naar 921,20 punten, terwijl de Midkap 0,1 procent won.

Onder de hoofdaandelen ging Besi aan kop met een bescheiden winst van 0,9 procent. Ook DSM-Firmenich won 0,9 procent en UMG won 0,7 procent na aankondiging van een nieuwe CFO. Alleen Prosus gaf meer dan een procent prijs. 

In de AMX won Galapagos 6,7 procent. Het biotechbedrijf meldde een heroverweging van een eerder aangekondigde splitsing. TKH Group noteerde daarnaast 1,5 procent hoger, na een kwartaalupdate die door Jefferies als solide werd bestempeld.

In de AScX koerste Wereldhave 8 procent lager vanwege een ex-dividend notering. 

De grootste daler was echter Alfen met meer dan 23 procent koersverlies. Alfen meldde in het eerste kwartaal van 2025 op jaarbasis een omzetdaling, en het bedrijf verlaagde ook de bandbreedte voor de omzet voor heel 2025. 

Kendrion won na een kwartaalupdate 2,0 procent.

Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl

ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Community trend

Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?

Aandeel Kies Huidige trend
AEX kopen verkopen

67% zegt kopen

3 stemmen

AMX kopen verkopen

67% zegt kopen

3 stemmen

ASCX kopen verkopen

67% zegt kopen

3 stemmen