(ABM FN-Dow Jones) Door de spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen al flink opgelopen, maar als de situatie verder verslechtert, dan kan de prijs nog veel verder omhoog. Dit stelden analisten van Deutsche Bank zaterdag in een rapport.
In het meest negatieve scenario, wanneer de Iraanse olietoevoer volledig wordt lamgelegd en de Straat van Hormuz wordt afgesloten, dan kan de prijs voor een vat olie volgens Deutsche Bank naar 120 dollar oplopen.
Als de Iraanse olietoevoer wordt gehalveerd en zonder een brede verstoring van de Straat van Hormuz, dan blijft de prijs op het huidige niveau volgens de analisten. "Dit is dus het scenario dat de markt momenteel inprijst."
De ontwikkelingen in de Straat van Hormuz "zijn key", aldus Deutsche Bank. Een totale afsluiting van deze belangrijke transportroute is volgens de bank "het laatste redmiddel en zal alleen in een extreem scenario worden overwogen".
Indien Iran de Straat van Hormuz afsluit, dan zou het volgens oud-admiraal James Stavridis enkele weken tot twee maanden kosten om deze weer open te krijgen. Volgens Deutsche Bank zal dit gepaard gaan met een groot verlies aan militaire middelen voor Iran.
Een vat Brent kost op dit moment 74,23 dollar.
Copyright: ABM Financial News / info@abmfn.nl
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden