Wall Street koerst af op grofweg vlakke opening

Vrijdag 8 November 2019 | Bron: ABMfn

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen stevenen vrijdag af op een weinig spectaculaire opening. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteerden ruim een half uur voor de openingsbel tot 0,1 procent in het groen.

Het positieve sentiment is vrijdag licht bekoeld na het recente optimisme over een handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China, merkte marktanalist David Madden van CMC Markets op. "Er werd aangekondigd dat, indien overeenstemming wordt bereikt over de eerste fase van de handelsbesprekingen volgende maand, de importheffingen aan beide zijden zouden kunnen worden afgeschaft. Het nieuws werd gezien als een grote vooruitgang omdat het nog niet zo lang geleden is dat beide partijen de [oorlogs]retoriek nog opvoerden", zei hij.

Twee personen bekend met de situatie in Washington betwistten echter dat er een formeel plan is overeengekomen om de heffingen terug te draaien. "Er zijn geen plannen om de heffingen terug te draaien in ruil voor een zogenaamd fase 1 akkoord", zei één van de bronnen. Chinese functionarissen proberen "opnieuw in hun voordeel over de deal te onderhandelen", voegde hij toe.

Kort voor opening van de markten zei adviseur Peter Navarro van het Witte Huis op de Amerikaanse TV-zender Fox News dat de Verenigde Staten China niet hebben beloofd de importheffingen in te zullen trekken. 

"Er is op dit moment geen akkoord om de bestaande heffingen af te schaffen als voorwaarde voor de eerste fase deal", aldus Navarro."De enige persoon die dat besluit kan nemen, is president Donald J. Trump en zo simpel is dat", voegde hij daaraan toe.

 Verder meent Navarro dat de Chinese de heffingen zo graag kwijt willen, "omdat ze zo mooi werken". 

Op macro-economisch vlak staan vrijdag in de Verenigde Staten een tweetal publicaties geagendeerd. Vrijdag verschijnen de groothandelsvoorraden van september en het voorlopig consumentenvertrouwen in november.

De euro/dollar noteerde op 1,1030. Bij aanvang van de handelsdag in Europa bewoog het muntpaar nog op 1,1048 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,1049 op de borden.

Olie noteerde vrijdag tot 1,8 procent lager.

Bedrijfsnieuws

Disney noteerde in de elektronische handel voorbeurs 6,2 procent hoger, nadat het Amerikaanse entertainmentconcern over het vierde kwartaal van zijn gebroken boekjaar beter dan verwachte resultaten rapporteerde.

Dropbox heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald en meer betalende gebruikers aangetrokken. Het aandeel van de Amerikaanse aanbieder van clouddiensten steeg voorbeurs 0,2 procent.

Gap daalde voorbeurs 8,8 procent. Gap heeft na een moeizaam derde kwartaal de verwachtingen voor heel het boekjaar verlaagd. Het concern maakte donderdag ook bekend dat CEO Art Peck terugtreedt als topman en bestuurder.

Ook GoPro heeft het afgelopen kwartaal beter gepresteerd dan verwacht. De Amerikaanse fabrikant van actiecamera's verhoogde donderdag nabeurs de winstverwachting voor heel 2019. Het aandeel won voorbeurs 7,3 procent.

Duke Energy noteerde voorbeurs vlak. Het concern boekte het afgelopen kwartaal een beter dan verwachte winst, terwijl de omzet licht teleurstelde. Het energieconcern verhoogde tevens zijn aangepaste winstverwachting voor het hele boekjaar.

Booking Holdings heeft in het derde kwartaal van dit jaar beter gepresteerd dan verwacht. Op aangepaste basis was er sprake van een winst van 45,36 per aandeel, hetgeen 20 procent meer was dan een jaar eerder. Analisten geraadpleegd door FactSet mikten op 44,50 dollar per aandeel. Het aandeel opent vermoedelijk ruim 4,6 procent hoger.

Slotstanden

De toonaangevende S&P 500 index sloot donderdag 0,3 procent hoger op 3.085,18 punten. De Dow Jones index eindigde 0,7 procent in het groen op 27.674,80

Laatste Berichten

  1. 13-11-2019 Nederlandse Staat kondigt veiling aan (ABMfn)
  2. 13-11-2019 Futures wijzen omlaag (ABMfn)
  3. 13-11-2019 Beursblik: sterke kostenbesparingen bij Euronext (ABMfn)
  4. 13-11-2019 Google wil betaalrekeningen aanbieden (ABMfn)
  5. 13-11-2019 Omzet fors omhoog bij Tencent (ABMfn)
  6. 13-11-2019 CEO BAM vindt stikstofmaatregelen onvoldoende - media (ABMfn)
  7. 13-11-2019 Beursblik: politiek zet kleine eerste stap met stikstof (ABMfn)
  8. 13-11-2019 Heineken partner EURO 2020 (ABMfn)
  9. 13-11-2019 Europese beurzen lager rond middaguur (ABMfn)
  10. 13-11-2019 Correctie: Industriele productie eurozone op jaarbasis onder druk (ABMfn)
  11. 13-11-2019 Kabinet presenteert maatregelen stikstofcrisis (ABMfn)
  12. 13-11-2019 Industriele productie eurozone op jaarbasis onder druk (ABMfn)
  13. 13-11-2019 Britse inflatie loopt terug op jaarbasis (ABMfn)
  14. 13-11-2019 Beursupdate: ABN AMRO lager op rood Damrak (ABMfn)
  15. 13-11-2019 Beursblik: KBC Securities verhoogt koersdoel Besi (ABMfn)
  16. 13-11-2019 Beursupdate: AEX lager van start (ABMfn)
  17. 13-11-2019 Update: Aermont Capital meldt belang in Unibail (ABMfn)
  18. 13-11-2019 Beursblik: ABN AMRO komt met gemende resultaten (ABMfn)
  19. 13-11-2019 Avantium opent kantoor in Japan (ABMfn)
  20. 13-11-2019 Alibaba krijgt groen licht voor notering in Hong Kong (ABMfn)
  21. 13-11-2019 Beursblik: tegenvallend kwartaal ABN AMRO (ABMfn)
  22. 13-11-2019 Moneta verkleint belang in Sif (ABMfn)
  23. 13-11-2019 Unilever wisselt van voorzitter (ABMfn)
  24. 13-11-2019 AEX lijkt lager te gaan openen (ABMfn)
  25. 13-11-2019 Duitse inflatie loopt op in oktober (ABMfn)
  26. 13-11-2019 Update: ABN AMRO boekt minder winst dan verwacht (ABMfn)
  27. 13-11-2019 KPN koopt voor 400 miljoen dollar obligaties terug (ABMfn)
  28. 13-11-2019 Aedifica ziet huurinkomsten fors stijgen (ABMfn)
  29. 13-11-2019 AbbVie geeft voor miljarden aan obligaties uit (ABMfn)
  30. 13-11-2019 Beursblik: NIBC zet Kiadis op verkooplijst (ABMfn)
  31. 13-11-2019 Fugro verkoopt activiteit joint venture Seabed Geosolutions (ABMfn)
  32. 13-11-2019 ABN AMRO boekt minder winst dan verwacht (ABMfn)
  33. 13-11-2019 Aermon Capital meldt belang in Unibail (ABMfn)
  34. 13-11-2019 Beursblik: onaangename verrassing Kiadis (ABMfn)
  35. 13-11-2019 Europese beurzen openen in het rood (ABMfn)
  36. 12-11-2019 Tesla bouwt Europese fabriek in Duitsland (ABMfn)
  37. 12-11-2019 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABMfn)
  38. 12-11-2019 Wall Street eindigt met winst (ABMfn)
  39. 12-11-2019 Olieprijs stabiel (ABMfn)
  40. 12-11-2019 Boeing verliest orders (ABMfn)
  41. 12-11-2019 Correctie: Wall Street noteert hoger (ABMfn)
  42. 12-11-2019 Wall Street beweegt richting vlakke opening (ABMfn)
  43. 12-11-2019 Europese beurzen eindigen hoger (ABMfn)
  44. 12-11-2019 Trump claimt successen en blijft kritisch op Fed (ABMfn)
  45. 12-11-2019 KPN koopt obligatie terug (ABMfn)
  46. 12-11-2019 Kiadis stopt met ATIR101 (ABMfn)
  47. 12-11-2019 AEX schurkt tegen 600 punten aan (ABMfn)
  48. 12-11-2019 Heijmans aan de slag in Berkel-Enschot en Tilburg (ABMfn)
  49. 12-11-2019 Fed injecteert 112 miljard dollar (ABMfn)
  50. 12-11-2019 Wall Street beweegt richting vlakke opening (ABMfn)

Indices

AEX 596,89 -2,14 -0,36% 14:02
IEX25-24h 596,90 -1,61 -0,27% 14:02
Dutch15-index 16.513,16 -106,17 -0,64% 13:47
AEX GR 2.062,73 -7,39 -0,36% 13:47
AMX 896,09 -8,68 -0,96% 14:02
ASCX 979,64 -9,43 -0,95% 13:47
BEL 20 3.874,35 -24,13 -0,62% 14:02
Germany30^ 13.206,20 -77,31 -0,58% 14:02
UK100 7.338,59 -18,17 -0,25% 14:02
Citi ESTOXX 50 3.694,87 -14,15 -0,38% 14:02
Euro30-index 19.033,76 -113,09 -0,59% 13:47
US30 27.611,54 -78,34 -0,28% 14:02
Nasd100 8.235,17 -28,27 -0,34% 14:02
Citi Nikkei Indicatie 23.228,14 -254,98 -1,09% 14:02
Citi S&P 500 Indicatie 3.083,27 -8,81 -0,28% 14:02
EUR/USD 1,1005 -0,0007 -0,06% 14:02
BUND 170,28 +0,45 +0,26% 14:02
Brent 61,68 -0,38 -0,61% 14:02
Gold spot 1.463,57 +7,01 +0,48% 14:02
WTI 56,66 -0,15 -0,26% 14:02

Tip! Bespaar op je vaste lasten

Door te vergelijken bespaar je eenvoudig op je vaste lasten. Vergelijk op Geld.nl en start met besparen!