Vlakke opening Europese beurzen voorzien

Woensdag 16 September 2020 | Bron: ABMfn

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen gaan woensdag vermoedelijk een vlakke opening tegemoet. IG voorziet een openingswinst van 5 punten voor de Duitse DAX, een min van 6 punten voor de Franse CAC 40 en een daling van 44 punten voor de Britse FTSE 100.

De aandelenmarkten in Europa sloten dinsdag hoger. Het sentiment werd ondersteund door macro-economische data uit China, waar de detailhandelsverkopen in augustus voor het eerst sinds de corona-uitbraak weer stegen. Ook cijfers over de industriële productie in China bleken positief.

De Duitse ZEW-index verbeterde in september sterker dan voorzien, wat volgens economen van Goldman Sachs bewijst dat het herstel robuuster wordt. En hoewel het vertrouwen in de huidige omstandigheden nog steeds "uitzonderlijk zwak" is, volgens de Amerikaanse grootbank, rekenen de analisten wel op een verdere verbetering in de komende maanden.

Ondertussen wachten beleggers op het rentebesluit van de Federal Reserve. De markt hoopt daarbij vooral op meer informatie over de onlangs aangekondigde nieuwe strategie met betrekking tot de beleidsdoelen van de Amerikaanse centrale bank.

Stijgers en dalers

De omzet van H&M stond in het derde kwartaal van het lopende gebroken boekjaar flink onder druk, maar de Zweedse kledingretailer is weer winstgevend. H&M sloot 11 procent hoger.
Ook de Britse online supermarktketen Ocado steeg meer dan 10 procent na sterke resultaten.

De Spaanse bank Caixabank overweegt een bod van circa 4 miljard euro op sectorgenoot Bankia, meldde Reuters op basis van een bron. Caixabank en Bankia zouden de grootste bank van Spanje kunnen worden met meer dan 600 miljard euro onder beheer.

Maandag waren er ook geruchten dat de twee grootste Zwitserse banken Credit Suisse en UBS een fusie onderzoeken. De aandelen sloten lager.

Ook andere banken zoals ING, Société Générale en Deutsche Bank stonden onder druk.
AstraZeneca mag in de VS nog niet verder met het onderzoek naar een coronavaccin tot minstens halverwege deze week. Dit schreef persbureau Reuters maandagavond op basis van bronnen. De Britse toezichthouder gaf wel al groen licht. De koers van het aandeel sloot 2,4 procent in het groen.

Indexzwaargewicht Unilever won 1,0 procent in Londen. Sectorgenoot Kraft Heinz werd positiever over de resultaatontwikkeling.

Euro STOXX 50          3.332,26 (+0,47%)
STOXX Europe 600       370,96 (+0,66%)
DAX                          13,217,67 (+0,18%)
CAC 40                        5.067,93 (+0,32%)
FTSE 100                    6.105,54 (+1,32%)
SMI                               10.520,00 (0,60+%)
AEX                                 555,95 (+0,64%)
BEL 20                        3.363,15 (+0,28%)
FTSE MIB                 19.956,95 (+0,82%)
IBEX 35                       7.036,00 (+1,22%)  

AMERIKAANSE AANDELEN
Wall Street opent volgens de Amerikaanse futures woensdag licht hoger.

De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag al hoger gesloten, met duidelijke winsten voor de technologie-aandelen, terwijl de Dow Jones-index werd gedrukt door de financiële fondsen en consumentenbedrijven.

Een voortvarende start voor de Amerikaanse beurzen werd ondersteund door sterke economische data uit China, waar de detailhandelsverkopen in augustus stegen, voor het eerst sinds de corona-uitbraak.

Een golf overnamenieuws droeg bij aan het positieve sentiment. "De waarderingen in de techsector zijn hoog, maar door overnamenieuws denken mensen dat er nog bezittingen zijn die ondergewaardeerd zijn", stelde Ludovic Sabran van Allianz.

Voor het slot zakten de koersen van financials en producenten van consumptiegoederen in.
Beleggers wachtten op de tweedaagse beleidsbijeenkomst van de Federal Reserve en het rentebesluit dat daar woensdagavond op volgt. De markt hoopt op meer informatie over het nieuwe inflatiedoel van de Amerikaanse centrale bank. De rente steeg.

De industriële productie in de VS in de maand augustus steeg, maar minder dan een jaar eerder. De importprijzen stegen in augustus sterker dan verwacht, met 0,9 procent, waar 0,5 procent werd voorzien. De Empire State index verbeterde tussen augustus en september van 3,7 naar 17,0.

Bedrijfsnieuws

Apple hield zijn productpresentatie dinsdag voor het eerst online, met nieuwe versies voor zijn smartwatch en tablets. De smartphone van Apple kreeg voor het eerst geen update in september. Het aandeel sloot licht hoger.

3M kwam met een voorproefje van de derdekwartaalcijfers. Het bedrijf rekent op een omzet van tussen de 8,2 miljard en 8,3 miljard dollar, wat beter is dan de 8,1 miljard dollar die de markt verwachtte. In augustus steeg de omzet licht tot 2,7 miljard dollar, aldus 3M. Het aandeel verloor 1,2 procent.

Ook uitbater van cruiseschepen Carnival kwam met een update. Het derde kwartaal leverde opnieuw een miljardenverlies op en het bedrijf gaat weer voor 1 miljard dollar aandelen uitgeven. Het aandeel leverde 11 procent in.

Kraft Heinz werd positiever over de resultaatontwikkeling, met een verwachte autonome omzetgroei van rond de 5 procent op jaarbasis. De aangepaste EBITDA moet met een hoog enkelcijferig percentage verbeteren, terwijl voor het hele boekjaar 2020 een winstgroei van rond de 5 procent wordt voorspeld. Het aandeel sloot vrijwel vlak. 
 
Sirius XM krijgt een nieuwe ceo. Topman James Meyer van de Amerikaanse radiozender gaat met pensioen en wordt eind dit jaar opgevolgd door Jennifer Witz. Het aandeel daalde 5 procent.

S&P 500 index                   3.401,20 (+0,52%)
Dow Jones index            27.995,60 (+0,01%)
Nasdaq Composite           11.190,32 (+1,21%)

AZIE

De Aziatische beurzen noteerden woensdag verdeeld, met een plus van 0,2 procent voor de Japanse Nikkei en een verlies van 0,3 procent voor de Chinese Shanghai Composite.

Nikkei 225                     23.491,54 (+0,2%)
Shanghai Composite     3.286,30 (-0,3%)
Hang Seng                   24.688,81 (-0,2%)

VALUTA

De euro/dollar noteerde op 1,1850. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag bewoog het muntpaar nog op 1,1848.

USD/JPY Yen   105,27
EUR/USD Euro  1,1850
EUR/JPY Yen   124,74

MACRO-AGENDA:
WOENSDAG 16 SEPTEMBER 2020
00:50 Export - Augustus (Jap)
08:00 Inflatie - Augustus (VK)
08:00 Producentenprijzen - Augustus (VK)
11:00 Handelsbalans - Juli(Eur)
13:00 Hypotheekaanvragen - Wekelijks (VS)
14:30 Detailhandelsverkopen - Augustus (VS)
16:00 Bedrijfsvoorraden - Juli (VS)
16:00 Vertrouwen huizenbouwers NAHB - September (VS)
16:30 Olievoorraden - Wekelijks (VS)
20:00 Federal Reserve - Rentebesluit (VS)
20:00 Federal Reserve - Toelichting rentebesluit (VS)
00:00 State of the Union (eur)

BEDRIJFSNIEUWS:
- Geen agendapunten

ABMFNABM Financial News; info@abmfn.nl; Redactie: +31(0)20 26 28 999.Beeld: Deutsche Börse AG

Laatste Berichten

  1. 22-09-2020 Tesla rekent op 30 tot 40 procent groei (ABMfn)
  2. 22-09-2020 Yandex dichtbij overname Tinkoff (ABMfn)
  3. 22-09-2020 Meer winst voor Nike (ABMfn)
  4. 22-09-2020 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABMfn)
  5. 22-09-2020 Wall Street sluit hoger (ABMfn)
  6. 22-09-2020 BASF schrapt tot 2.000 banen (ABMfn)
  7. 22-09-2020 Olieprijs stijgt (ABMfn)
  8. 22-09-2020 Financieel directeur Ordina vertrekt (ABMfn)
  9. 22-09-2020 Wall Street voorzichtig hoger (ABMfn)
  10. 22-09-2020 Europese beurzen sluiten verdeeld (ABMfn)
  11. 22-09-2020 Powell roept regering VS op om meer te stimuleren (ABMfn)
  12. 22-09-2020 Hersteldag voor AEX (ABMfn)
  13. 22-09-2020 Wolters Kluwer rondt verkoop ComplyTrack af (ABMfn)
  14. 22-09-2020 Meer bestaande woningen verkocht in VS (ABMfn)
  15. 22-09-2020 Consumentenvertrouwen eurozone verder verbeterd (ABMfn)
  16. 22-09-2020 Wall Street richting verdeelde opening (ABMfn)
  17. 22-09-2020 Nederland haalt bijna 6 miljard euro op (ABMfn)
  18. 22-09-2020 Futures voorspellen voorzichtig herstel Wall Street (ABMfn)
  19. 22-09-2020 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABMfn)
  20. 22-09-2020 Tesla zet in op eigen batterijproductie (ABMfn)
  21. 22-09-2020 Intel mag blijven leveren aan Huawei - media (ABMfn)
  22. 22-09-2020 Teijin Aramid kiest Flux van Nedap (ABMfn)
  23. 22-09-2020 Beursupdate: herstel voor AEX (ABMfn)
  24. 22-09-2020 Zweedse centrale bank handhaaft rente komende jaren (ABMfn)
  25. 22-09-2020 Ordina aan boord bij ministerie van Justitie en Veiligheid (ABMfn)
  26. 22-09-2020 Beursblik: ING verlaagt koersdoel Retail Estates (ABMfn)
  27. 22-09-2020 Lufthansa komt met nog meer besparingsmaatregelen (ABMfn)
  28. 22-09-2020 Kone optimistischer gestemd (ABMfn)
  29. 22-09-2020 TUI snijdt nog verder in capaciteit (ABMfn)
  30. 22-09-2020 Teslin verdubbelt belang in Brill bijna (ABMfn)
  31. 22-09-2020 Breedinvest meldt belang in Beter Bed af (ABMfn)
  32. 22-09-2020 Top CM.com ziet belang verwateren (ABMfn)
  33. 22-09-2020 Cruisemaatschappij Carnival verkoopt twee schepen (ABMfn)
  34. 22-09-2020 Van Herk vergroot belang in Wereldhave (ABMfn)
  35. 22-09-2020 AEX wacht licht herstel (ABMfn)
  36. 22-09-2020 TomTom aan de slag voor Maserati (ABMfn)
  37. 22-09-2020 ASM Pacific Technology wil van beurs af - media (ABMfn)
  38. 22-09-2020 Alfen gaat Vattenfall beleveren (ABMfn)
  39. 22-09-2020 Nederlands consumentenvertrouwen nauwelijks verbeterd (ABMfn)
  40. 22-09-2020 Herstel voorzien voor Europese beurzen (ABMfn)
  41. 22-09-2020 Ruim 31 miljoen coronabesmettingen wereldwijd (ABMfn)
  42. 22-09-2020 Investeringen Nederland ook in juli omlaag (ABMfn)
  43. 22-09-2020 Aanhoudende druk consumptie Nederlandse huishoudens (ABMfn)
  44. 21-09-2020 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABMfn)
  45. 21-09-2020 Wall Street sluit in mineur (ABMfn)
  46. 21-09-2020 Olieprijs fors lager gesloten (ABMfn)
  47. 21-09-2020 Forse verliezen op Wall Street (ABMfn)
  48. 21-09-2020 Coronazorgen drukken Europese beurzen flink in het rood (ABMfn)
  49. 21-09-2020 Aedifica bouwt twee zorgresidenties in Nederland (ABMfn)
  50. 21-09-2020 Damrak in mineur door coronavrees (ABMfn)

Indices

AEX 540,78 +4,77 +0,89% 22 sep
AEX GR 1.910,55 0,00 0,00% 22 sep
Dutch15-index 15.901,19 +199,10 +1,27% 22 sep
AMX 797,95 +0,16 +0,02% 22 sep
ASCX 906,06 -3,94 -0,43% 22 sep
BEL 20 3.220,88 -13,43 -0,42% 22 sep
Germany30^ 12.687,60 +93,21 +0,74% 22 sep
UK100 5.877,23 0,00 0,00% 22 sep
Citi ESTOXX 50 3.189,79 +5,69 +0,18% 22 sep
Euro30-index 16.133,06 +61,04 +0,38% 22 sep
US30^ 27.293,34 0,00 0,00% 22 sep
Nasd100^ 11.181,79 0,00 0,00% 22 sep
Japan225^ 23.064,16 0,00 0,00% 22 sep
US500^ 3.314,88 0,00 0,00% 22 sep
EUR/USD 1,1677 -0,0030 -0,25% 06:19
BUND 174,47 +0,08 +0,05% 06:19
Brent 42,20 0,00 0,00% 22 sep
Gold spot 1.889,66 -10,55 -0,55% 06:19
WTI 39,76 0,00 0,00% 22 sep