AEX start vermoedelijk vlak aan handelsdag

Dinsdag 4 Mei 2021 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Futures op de AEX index wezen dinsdag ongeveer een uur voor de beursgong op een neutrale opening. Op Wall Street sloot hoofdgraadmeter S&P 500 maandagavond 0,3 procent hoger. 

Maandag koerste de AEX tijdens een nieuwsluwe handelsdag 0,7 procent hoger naar 712,13 punten.

Op Wall Street besloten beleggers maandagavond vooral cyclische aandelen in te slaan, terwijl techaandelen van hand werden gedaan. Daardoor wist de Dow Jones-index verder te stijgen, terwijl techbeurs Nasdaq een stapje terugdeed ondanks een hogere opening. Verliezen bij techreuzen als Amazon.com, Netflix en Facebook drukten op de index. 

"Veel van de factoren die de markten aanjagen blijven intact, waaronder vaccinoptimisme, de economische heropening en stijgende bedrijfswinsten, hoewel er ook zorgen zijn over de waarderingen op de aandelenmarkten en oplopende inflatie”, merkte analist Mark Hackett van Nationwide op.

Op het inflatievlak stelde superbelegger Warren Buffet dit weekend nog dat hij een flink aantrekkende inflatie ziet bij de verschillende ondernemingen die onderdeel zijn van het mede onder zijn beheer staande conglomeraat Berkshire Hathaway.

“Wij verhogen onze prijzen. Onze toeleveranciers verhogen de prijzen voor ons, en het wordt geaccepteerd”, aldus Buffet. In maart liep de inflatie in de VS op naar 2,6 procent, het hoogste niveau sinds augustus 2018. In de eurozone ligt de geldontwaarding nog een stuk lager. Volgens voorlopige cijfers bedroeg de inflatie in april in het eurogebied op basis van voorlopige cijfers 1,6 procent. 

De oplopende inflatieverwachting heeft zijn weerslag op de rentevergoedingen voor staatsobligaties. Na een zijwaarts verloop van een aantal weken zat het rendement op Amerikaanse ‘treasuries’ afgelopen week weer in de lift. Vanochtend koerste de Amerikaanse tienjaarsrentes licht lager op 1,605 procent.

Azië en olie

In Azië hielden de Japanse beurs en de beurzen op het Chinese vasteland vandaag de deuren gesloten. De beurzen in Hongkong en Sydney noteerden vanochtend tot een half procent hoger. De KOSPI index in Seoel gaf daarentegen nipt terrein prijs. 

De Amerikaanse olie-future steeg maandag met 1,4 procent naar 64,49 dollar per vat. 

Analist Robbie Fraser van Schneider Electric waarschuwde evenwel dat het herstel in de vraag naar brandstoffen vanuit India inmiddels compleet teniet is gedaan door het fors oplopende aantal coronabesmettingen in het land. "Als een van de grootste importeurs van ruwe olie ter wereld zijn de pogingen van India om een verdere verspreiding van het virus te voorkomen enorm belangrijk voor de oliemarkt en de bredere wereldeconomie", aldus Fraser. 

Vandaag komt het cijferseizoen weer flink op gang. Op macro-economisch vlak hebben beleggers daarnaast oog voor onder meer de fabrieksorders. 

Bedrijfsnieuws

Berenberg verhoogde het koersdoel voor Corbion van 44,00 naar 48,00 euro met handhaving van het Houden advies.

Kendrion heeft in het eerste kwartaal van 2021 de omzet zien oplopen met een stijging van de nettowinst. 

Slotstanden Wall Street

De Dow Jones-index won maandag 0,7 procent op 34.113,23 punten, terwijl de Amerikaanse hoofdgraadmeter S&P 500 0,3 procent steeg tot 4.192,66 punten. Techbeurs Nasdaq leverde 0,5 procent in op 13.895,12 punten. 

ABMFNABM Financial News; info@abmfn.nl; Redactie: +31(0)20 26 28 999.

Laatste Berichten

  1. 11-05-2021 Europese beurzen sluiten lager (ABM Financial News)
  2. 11-05-2021 Jaarvergadering Aedifica akkoord met agendapunten (ABM Financial News)
  3. 11-05-2021 Jaarvergadering Brunel akkoord met alle agendapunten (ABM Financial News)
  4. 11-05-2021 Top DeGiro vertrekt (ABM Financial News)
  5. 11-05-2021 Nedap wil Peter van Bommel als commissaris (ABM Financial News)
  6. 11-05-2021 Oatly gaat voor waardering van 10 miljard dollar (ABM Financial News)
  7. 11-05-2021 Dieprode beursdag in Amsterdam (ABM Financial News)
  8. 11-05-2021 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  9. 11-05-2021 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  10. 11-05-2021 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  11. 11-05-2021 Veel meer openstaande vacatures VS (ABM Financial News)
  12. 11-05-2021 Victoria's Secret wordt zelfstandig bedrijf (ABM Financial News)
  13. 11-05-2021 Wall Street richting flink lagere opening (ABM Financial News)
  14. 11-05-2021 Beursblik: Aalberts verrast met update (ABM Financial News)
  15. 11-05-2021 Omzetdaling voor Hochtief (ABM Financial News)
  16. 11-05-2021 OPEC handhaaft groeiverwachting olievraag (ABM Financial News)
  17. 11-05-2021 Beursblik: Bank of America plakt koopadvies op Deliveroo (ABM Financial News)
  18. 11-05-2021 Nederland haalt 2,35 miljard euro op (ABM Financial News)
  19. 11-05-2021 Jaarvergadering Euronext keurt alle agendapunten goed (ABM Financial News)
  20. 11-05-2021 Vice Media via SPAC naar de beurs (ABM Financial News)
  21. 11-05-2021 Futures voorspellen lagere opening Wall Street (ABM Financial News)
  22. 11-05-2021 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  23. 11-05-2021 Vertrouwen Amerikaanse mkb stijgt door (ABM Financial News)
  24. 11-05-2021 Oddo gaat ook samenwerking aan met Commerzbank (ABM Financial News)
  25. 11-05-2021 Valuta: euro krijgt zetje van ZEW (ABM Financial News)
  26. 11-05-2021 Beursblik: minder omzet voor Ahold verwacht (ABM Financial News)
  27. 11-05-2021 Beursupdate: AEX onder 700 punten, hele index kleurt rood (ABM Financial News)
  28. 11-05-2021 Duitse ZEW index trekt aan (ABM Financial News)
  29. 11-05-2021 Beursblik: solide jaarstart Sif voorzien (ABM Financial News)
  30. 11-05-2021 Tesla stopt opkopen stukken grond in Shanghai - media (ABM Financial News)
  31. 11-05-2021 K+S verhoogt outlook (ABM Financial News)
  32. 11-05-2021 Beursblik: Aalberts goed van start (ABM Financial News)
  33. 11-05-2021 Beursblik: KBC Securities haalt WDP van kooplijst (ABM Financial News)
  34. 11-05-2021 Beursupdate: AEX onder 700 punten (ABM Financial News)
  35. 11-05-2021 Beursblik: Berenberg verhoogt koersdoel TKH (ABM Financial News)
  36. 11-05-2021 Adyen lanceert groen compensatieplan bij aankopen (ABM Financial News)
  37. 11-05-2021 Maarten Edixhoven nieuwe topman Van Lanschot Kempen (ABM Financial News)
  38. 11-05-2021 Retallack Family Office neemt belang in DGB (ABM Financial News)
  39. 11-05-2021 Signify rondt inkoopprogramma eigen aandelen af (ABM Financial News)
  40. 11-05-2021 Resultaatverbetering voor EON zet door (ABM Financial News)
  41. 11-05-2021 AEX wacht lagere opening na scherpe daling Nasdaq (ABM Financial News)
  42. 11-05-2021 Goede jaarstart voor Aalberts (ABM Financial News)
  43. 11-05-2021 Beursblik: Berenberg verhoogt koersdoel Basic-Fit (ABM Financial News)
  44. 11-05-2021 Positief resultaat voor Thyssenkrupp (ABM Financial News)
  45. 11-05-2021 Aandeelhouders Fagron keuren dividend goed (ABM Financial News)
  46. 11-05-2021 Arcadis hengelt contract in Singapore binnen (ABM Financial News)
  47. 11-05-2021 Europese beurzen openen flink lager (ABM Financial News)
  48. 11-05-2021 Nederlandse consumentenprijzen blijven stijgen (ABM Financial News)
  49. 11-05-2021 Chinese consumentenprijzen in april omhoog (ABM Financial News)
  50. 11-05-2021 Bijna 159 miljoen coronabesmettingen wereldwijd (ABM Financial News)

Indices

AEX 695,94 -15,97 -2,24% 18:05
AEX GR 2.484,84 -56,05 -2,21% 18:05
Dutch15-index 18.485,20 -419,38 -2,22% 17:35
AMX 1.043,39 -15,06 -1,42% 18:05
ASCX 1.353,65 -25,49 -1,85% 18:05
BEL 20 3.998,61 -45,93 -1,14% 18:05
Germany30^ 15.133,20 -267,21 -1,74% 19:43
UK100 6.959,08 -115,12 -1,63% 19:43
Citi ESTOXX 50 3.948,85 -50,84 -1,27% 19:43
Euro30-index 20.259,84 -424,29 -2,05% 17:35
US30^ 34.280,51 -477,45 -1,37% 19:43
Nasd100^ 13.372,14 +8,45 +0,06% 19:43
Japan225^ 28.604,37 -670,11 -2,29% 19:43
US500^ 4.155,12 -33,86 -0,81% 19:43
EUR/USD 1,2158 +0,0026 +0,22% 19:43
BUND 169,48 -0,67 -0,39% 19:43
Brent 68,70 +0,48 +0,70% 19:43
Gold spot 1.835,54 -0,36 -0,02% 19:43
WTI 65,46 +0,55 +0,85% 19:43