Beursblik: vlak derde kwartaal Arcadis verwacht

Woensdag 27 Oktober 2021 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) Arcadis heeft in het derde kwartaal vermoedelijk vlakke resultaten geboekt. Dit verwacht analist Quirijn Mulder van ING in aanloop naar de cijfers op donderdag.

ING mikt voor het derde kwartaal op een omzet van 630 miljoen euro tegen 604 miljoen euro een jaar eerder. Het EBITDA-resultaat zal op jaarbasis vermoedelijk zijn gestegen van 92 tot 95 miljoen euro, terwijl de operationele EBITA een miljoen euro steeg volgens ING naar 67 miljoen euro.

Onder de streep restte volgens ING een nettowinst uit huidige activiteiten van 43 miljoen euro. Dit is iets minder dan de 45 miljoen euro van een jaar eerder.

Volgens Mulder werd 2020 nog gekenmerkt door enkele buitengewoon sterke resultaten. "Daardoor zit Arcadis in een goed groeimomentum", aldus de analist. Arcadis groeit volgens de analist richting de gewenste niveaus van 3,5 tot 6,5 procent autonoom.

De marges zullen wel wat lager uitvallen, zo verwacht Mulder, maar dit neemt niet weg dat de analist nog steeds mikt op een EBITA-marge dit jaar van meer dan 10 procent en dat Arcadis zijn doelstellingen voor 2023 daarmee al zou hebben gehaald.

Op vlak van omzet en marges komt Arcadis steeds dichter in de buurt van sectorgenoten en het Nederlandse bedrijf zal volgens ING volledig kunnen profiteren van de economische groei en van alle maatregelen die worden genomen om de klimaatcrisis, energietransitie en urbanisering het hoofd te bieden.

ING heeft een koopadvies op Arcadis met een koersdoel van 53,00 euro. Het aandeel steeg woensdagochtend licht tot 46,76 euro.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 09-12-2021 Beursupdate: AEX licht hoger van start gegaan (ABM Financial News)
  2. 09-12-2021 Stern in onderhandeling over verkoop Stern Facilitair (ABM Financial News)
  3. 09-12-2021 Nipt hogere opening AEX voorzien na achtbaanrit (ABM Financial News)
  4. 09-12-2021 Duitse export neemt sterker toe dan verwacht (ABM Financial News)
  5. 09-12-2021 Lucas Bols neemt Tequila Partida over (ABM Financial News)
  6. 09-12-2021 L'Oreal neemt Youth to the People over (ABM Financial News)
  7. 09-12-2021 NSI verlengt krediet (ABM Financial News)
  8. 09-12-2021 Sterke stijging Chinese producentenprijzen neemt iets af (ABM Financial News)
  9. 09-12-2021 Bijna 268 miljoen coronabesmettingen wereldwijd (ABM Financial News)
  10. 09-12-2021 Scherpe stijging Chinese inflatie (ABM Financial News)
  11. 09-12-2021 Europese beurzen openen vlak (ABM Financial News)
  12. 09-12-2021 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  13. 09-12-2021 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  14. 09-12-2021 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  15. 08-12-2021 GameStop duikt dieper in rode cijfers (ABM Financial News)
  16. 08-12-2021 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  17. 08-12-2021 Wall Street hoger gesloten (ABM Financial News)
  18. 08-12-2021 ABN AMRO verkoopt hoofdkantoor aan Victory Group (ABM Financial News)
  19. 08-12-2021 Olieprijs hoger gesloten (ABM Financial News)
  20. 08-12-2021 Wall Street koerst af op licht hoger slot (ABM Financial News)
  21. 08-12-2021 Europese beurzen lager gesloten (ABM Financial News)
  22. 08-12-2021 Damrak consolideert (ABM Financial News)
  23. 08-12-2021 Amerikaanse olievoorraden gedaald (ABM Financial News)
  24. 08-12-2021 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  25. 08-12-2021 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  26. 08-12-2021 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  27. 08-12-2021 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  28. 08-12-2021 Vacatures VS stijgen hard (ABM Financial News)
  29. 08-12-2021 Beyond Meat haalt topmanagers weg bij vleesproducent Tyson (ABM Financial News)
  30. 08-12-2021 Voorzichtige opening Wall Street in de maak (ABM Financial News)
  31. 08-12-2021 Video: inflatie op recordniveau (ABM Financial News)
  32. 08-12-2021 Derde dosis Pfizer lijkt effectief tegen omikron (ABM Financial News)
  33. 08-12-2021 Campbell Soup presteert beter dan voorzien (ABM Financial News)
  34. 08-12-2021 Futures VS wijzen op bescheiden winst (ABM Financial News)
  35. 08-12-2021 Nederland heropent korte leningen (ABM Financial News)
  36. 08-12-2021 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  37. 08-12-2021 Valuta: euro houdt zijwaarts patroon vast (ABM Financial News)
  38. 08-12-2021 Tesla verkoopt in november meer dan vijftigduizend auto's uit China (ABM Financial News)
  39. 08-12-2021 AEX blijft dicht bij huis (ABM Financial News)
  40. 08-12-2021 Credit Suisse verhoogt koersdoel ASR (ABM Financial News)
  41. 08-12-2021 Beursblik: Brunel doet mooie aanvullende overname (ABM Financial News)
  42. 08-12-2021 Deze vermogensbeheerders zijn genomineerd voor de IEX Gouden Stier 2021 (Redactie)
  43. 08-12-2021 Barclays haalt Adyen van verkooplijst (ABM Financial News)
  44. 08-12-2021 Viaplay sluit distributiedeals met KPN en VodafoneZiggo (ABM Financial News)
  45. 08-12-2021 AEX licht hoger, Adyen aan kop (ABM Financial News)
  46. 08-12-2021 GeoJunxion verlengt contract (ABM Financial News)
  47. 08-12-2021 Ajax verlengt contract Marc Overmars (ABM Financial News)
  48. 08-12-2021 Brunel koopt meerderheidsbelang in energiedetacheerder (ABM Financial News)
  49. 08-12-2021 HelloFresh verwacht sterkere omzetgroei in 2022 dan analisten (ABM Financial News)
  50. 08-12-2021 Licht lagere opening Damrak voorzien (ABM Financial News)

Indices

AEX 798,78 +1,06 +0,13% 09:16
AEX GR 2.898,80 +9,97 +0,35% 09:01
AMX 1.042,75 -1,36 -0,13% 09:16
ASCX 1.302,39 +2,87 +0,22% 09:01
BEL 20 4.200,34 +13,48 +0,32% 09:16
Germany40^ 15.698,20 +11,11 +0,07% 09:16
UK100 7.357,23 +12,73 +0,17% 09:16
Citi ESTOXX 50 4.240,56 -0,82 -0,02% 09:16
US30^ 35.687,54 -63,31 -0,18% 09:16
Nasd100^ 16.378,18 -10,24 -0,06% 09:16
Japan225^ 28.702,39 -182,03 -0,63% 09:16
US500^ 4.693,48 -6,23 -0,13% 09:16
EUR/USD 1,1325 -0,0017 -0,15% 09:16
BUND 173,90 +0,31 +0,18% 09:16
Brent 75,89 -0,13 -0,17% 09:16
Gold spot 1.786,54 +3,45 +0,19% 09:16
WTI 72,46 -0,12 -0,17% 09:16