Vlakke weekstart AEX voorzien

Maandag 16 Mei 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs gaat maandag naar verwachting een neutrale opening tegemoet. 

Afgelopen week was de volatiliteit op Beursplein 5 nog zeer hoog en de AEX bewoog op dagbasis met procenten op en neer. Aan het einde van de handelsweek toonde de index veerkracht, waardoor er op weekbasis een winst van 1,8 procent op de borden stond op een slotstand 694,13 punten. 

Volgens investment manager Simon Wiersma van ING is de hoge volatiliteit een uitvloeisel van veel onzekerheid op de financiële markten vanwege vooral de hoge inflatie, en de reactie van centrale banken hierop. Toch zijn aandelen momenteel aantrekkelijk geprijsd, vindt ING. "Dit betekent niet dat de aandelenbeurzen in één rechte, stijgende lijn zullen herstellen, maar wel dat er erg weinig goede argumenten zijn te bedenken waarom je nu zou moeten verkopen", aldus de investment manager. 

De koers/winst verhouding van de AEX index ligt volgens persbureau Bloomberg op basis van de te verwachten winsten in het lopende jaar rond de 13. 

Op Wall Street deden de hoofdindices afgelopen week juist een stap terug, met verliezen voor de Dow, S&P 500 en Nasdaq van 2 tot 3 procent. De Dow Jones index doorbrak vrijdag een verliesreeks van maar liefst zes handelsdagen. Techaandelen deden vrijdag in New York goede zaken. Nvidia steeg 8,5 procent, Tesla 5 procent en Netflix zo'n 7 procent. 

“Afgelopen week was er een verschuiving zichtbaar in de markten. De stemming is omgeslagen van beleggers die zich eerder afvroegen of we kunnen functioneren in een economie met hogere rentes naar beleggers die zich nu afvragen of we op het punt van een recessie staan", aldus macrostrateeg Florian Ielpo van Lombard Odier Investment Managers.

In Azië werden beleggers vanochtend geconfronteerd met een forse daling van de Chinese detailhandelsverkopen en de industriële productie. De verkopen daalden afgelopen maand met 11,1 procent op jaarbasis. Dat is veel meer dan de afname van 3,5 procent in maart. Op maandbasis ging het in april om een daling van 0,7 procent, na een min van 2,0 procent in maart.

De industriële productie daalde daarnaast met 2,9 procent op jaarbasis. Economen hadden juist gerekend op een stijging van 1,0 procent, na een plus van 5 procent in maart.

De cijfers voeden de vrees dat de coronalockdowns in China de mondiale economische groei kunnen aantasten. Wel voerden de Chinese autoriteiten dit weekend voor het eerst sinds 6 weken licht versoepelende maatregelen door in Shanghai. Het aantal besmettingen is op zijn retour. 

De Aziatische beurzen blijven vanochtend dichtbij huis, met bescheiden winsten voor Tokio en Sydney en een licht verlies voor de Shanghai Composite. Amerikaanse olie-futures noteren daarnaast vanochtend ongeveer 2 procent lager op 108,32 dollar per vat, na een stijging van 4 procent vrijdag.

Bedrijfsnieuws

In het afgelopen kwartaal steeg de omzet van B&S Group met 14,6 procent tot 453,3 miljoen euro. ING mikte vooraf op 420 miljoen euro. De groei was geheel op autonome basis. Tegen constante wisselkoersen trok de omzet met 11,5 procent aan. B&S mikt nog altijd op een autonome groei dit jaar van 7,5 procent.

Slotstanden Wall Street

De S&P 500 index steeg vrijdag 2,4 procent op 4.023,89 punten, de Dow Jones index won 1,5 procent op 32.196,66 punten en de Nasdaq sloot 3,8 procent hoger op 11.805,00 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 30-06-2022 Europese beurzen sluiten lager (ABM Financial News)
  2. 30-06-2022 Jaarvergadering Ease2pay keurt alle agendapunten goed (ABM Financial News)
  3. 30-06-2022 AEX sluit lastig halfjaar af (ABM Financial News)
  4. 30-06-2022 Onward Medical publiceert in medisch vakblad (ABM Financial News)
  5. 30-06-2022 Slotcall: AEX -17,4%, nóóit meer H1 2022! (Arend Jan Kamp)
  6. 30-06-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  7. 30-06-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  8. 30-06-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  9. 30-06-2022 Gazprom schort dividend op (ABM Financial News)
  10. 30-06-2022 Groei bedrijvigheid Chicago vertraagt (ABM Financial News)
  11. 30-06-2022 Lagere start voor Wall Street in de maak (ABM Financial News)
  12. 30-06-2022 OPEC+ blijft productie opvoeren (ABM Financial News)
  13. 30-06-2022 Kerninflatie VS daalt (ABM Financial News)
  14. 30-06-2022 Nieuwe steunaanvragen VS licht gedaald (ABM Financial News)
  15. 30-06-2022 Flinke omzetgroei Acuity Brands (ABM Financial News)
  16. 30-06-2022 Meer omzet en resultaat voor Constellation Brands (ABM Financial News)
  17. 30-06-2022 Bank of America halveert koersdoel ArcelorMittal (ABM Financial News)
  18. 30-06-2022 ADP stopt tijdelijk met banenrapport (ABM Financial News)
  19. 30-06-2022 Bank of America zet Aperam op verkooplijst (ABM Financial News)
  20. 30-06-2022 Futures Wall Street wijzen omlaag (ABM Financial News)
  21. 30-06-2022 Uniper trekt outlook in (ABM Financial News)
  22. 30-06-2022 Total geeft zomerkorting op benzine (ABM Financial News)
  23. 30-06-2022 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  24. 30-06-2022 Beursblik: capaciteitsuitbreiding Accsys loopt vertraging op (ABM Financial News)
  25. 30-06-2022 Boskalis rondt verkoop KST en Maju af (ABM Financial News)
  26. 30-06-2022 Beursupdate: verlies voor AEX (ABM Financial News)
  27. 30-06-2022 Valuta: markt wacht op Amerikaanse inflatiecijfers (ABM Financial News)
  28. 30-06-2022 Werkloosheid eurozone licht gedaald in mei (ABM Financial News)
  29. 30-06-2022 Beursblik: Credit Suisse geeft Houden advies voor Azerion (ABM Financial News)
  30. 30-06-2022 Credit Suisse verlaagt koersdoel Just Eat Takeaway (ABM Financial News)
  31. 30-06-2022 Credit Suisse knipt stevig in koersdoel Adyen (ABM Financial News)
  32. 30-06-2022 'Besluit Belgische minister negatief voor Bpost maar gunstig voor PostNL' (ABM Financial News)
  33. 30-06-2022 Flinke toename Duitse werkloosheid (ABM Financial News)
  34. 30-06-2022 Citi geeft koopadvies voor Air France-KLM (ABM Financial News)
  35. 30-06-2022 Must read: zijn er nog lichtpuntjes? (IEXProfs Redactie)
  36. 30-06-2022 Zweden verhoogt rente (ABM Financial News)
  37. 30-06-2022 Beursblik: Kepler verhoogt koersdoel ASR (ABM Financial News)
  38. 30-06-2022 KLM lost laatste deel staatslening af (ABM Financial News)
  39. 30-06-2022 Signify koerst onderaan in flink lager geopende AEX (ABM Financial News)
  40. 30-06-2022 Franse inflatie stijgt door (ABM Financial News)
  41. 30-06-2022 Omzet Accsys flink in de lift (ABM Financial News)
  42. 30-06-2022 Vopak herfinanciert lening (ABM Financial News)
  43. 30-06-2022 Groei voor Britse economie bevestigd (ABM Financial News)
  44. 30-06-2022 Sterke groei Ease2pay (ABM Financial News)
  45. 30-06-2022 AEX in rood van start in aanloop naar cruciaal inflatiecijfer VS (ABM Financial News)
  46. 30-06-2022 Duitse detailhandelsverkopen gestegen (ABM Financial News)
  47. 30-06-2022 Europese beurzen openen lager (ABM Financial News)
  48. 30-06-2022 CBS: economisch beeld Nederland trekt licht aan (ABM Financial News)
  49. 30-06-2022 Japanse industrie produceert minder (ABM Financial News)
  50. 30-06-2022 Nederlandse producentenprijzen fors hoger (ABM Financial News)

Indices

AEX 659,23 -7,34 -1,10% 18:05
AEX GR 2.424,67 -27,01 -1,10% 18:05
AMX 903,09 -10,48 -1,15% 18:05
ASCX 1.264,05 -26,55 -2,06% 18:05
BEL 20 3.682,07 -44,18 -1,19% 18:05
Germany40^ 12.838,20 -165,15 -1,27% 18:56
UK100 7.209,98 -94,37 -1,29% 18:56
Citi ESTOXX 50 3.469,70 -36,02 -1,03% 18:56
US30^ 30.899,67 -132,22 -0,43% 18:56
Nasd100^ 11.595,69 -55,67 -0,48% 18:56
Japan225^ 26.457,52 -282,97 -1,06% 18:56
US500^ 3.806,40 -12,22 -0,32% 18:56
EUR/USD 1,0484 +0,0042 +0,41% 18:56
BUND 149,14 +2,33 +1,59% 18:55
Brent 110,52 -1,19 -1,07% 18:55
Gold spot 1.810,28 -7,42 -0,41% 18:56
WTI 107,34 -2,03 -1,86% 18:56