Vlakke opening Wall Street in de maak

Maandag 16 Mei 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan maandag een vlakke opening tegemoet, herstellend van lagere futures en ondanks zwakke economische cijfers uit China en de regio New York.

Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteren een half uur voor de opening 0,1 procent in het rood. Een paar uur eerder stond de future nog een paar tienden lager.

De afgelopen zes weken daalde de S&P500-index, hoewel er vrijdag een herstel was. Beleggers maken zich ongerust dat de Federal Reserve te laat tot de ontdekking kwam dat de gierende inflatie grote risico's in zich herbergt en nu te agressieve stappen zal zetten om die inflatie te beteugelen. Dat zou de Amerikaanse economie in een recessie kunnen dompelen.

De verkoopgolf is versterkt door de oorlog in Oekraïne en coronalockdowns in China. Zowel aandelen als cryptomunten als staatsleningen voelen de druk en beleggers hebben moeite met het vinden van een veilige haven.

Sommige kiezen ervoor om toch maar weer aandelen te kopen, nu die wat goedkoper zijn geworden.

"We hebben signalen nodig dat de inflatie niet allen piekt maar echt minder wordt voordat de markt een houdbare bodem bereikt", zei David Donabedian van CIBC. "Er kunnen wel tussentijdse stijgingen zijn, maar over de langere termijn is het een langdurig proces dat door economische cijfers gedreven wordt."

De Chinese economie voelt de pijn van de lockdowns om het coronavirus in toom te houden. De detailhandelverkopen daalden in april 11 procent op jaarbasis en de industriële productie kromp met bijna 3 procent.

Een uur voor de openingsbel bleek dat de index voor de industriële activiteit in de regio New York sterk onderuit is gegaan in mei. De Empire State Index daalde van een plus van 24,6 in april tot 11,6 negatief, vooral doordat de nieuwe orders kelderden. De sterke stijging van april werd daarmee weer geheel teniet gedaan.

De olieprijs daalde licht. Een juni-future West Texas Intermediate daalde 0,5 procent tot 108,05 dollar en Brent-olie voor juli werd 0,6 procent goedkoper op 110,88 dollar.

De euro/dollar noteerde op 1,0432. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op vrijdag stond er 1,0399 op de borden.  

Bedrijfsnieuws

Tesla gaat een week later dan aanvankelijk gepland de productie in Shanghai weer opvoeren tot het niveau van voor de lockdowns in de Chinese stad, meldde persbureau Reuters. Het aandeel bewoog voorbeurs niet noemenswaardig.

Ford heeft meer aandelen verkockt van Rivian Automotive. De maker van elektrische vrachtwagens staat hierdoor verder onder druk. In totaal werden 15 miljoen aandelen verkocht. Rivian lijkt 1 procent lager te gaan openen.
 
McDonald's heeft besloten zich definitief terug te trekken uit Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne. Dit brengt een afschrijving van circa 1,3 miljard dollar met zich mee. Het aandeel lijkt vlak te openen.

Slotstanden

Wall Street sloot vrijdag fors hoger, maar wist de verliezen van eerder in de week niet weg te poetsen. De S&P 500 index steeg 2,4 procent op 4.023,89 punten, de Dow Jones index won 1,5 procent op 32.196,66 punten en de Nasdaq sloot 3,8 procent hoger op 11.805,00 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 30-06-2022 Jaarvergadering Ease2pay keurt alle agendapunten goed (ABM Financial News)
  2. 30-06-2022 AEX sluit lastig halfjaar af (ABM Financial News)
  3. 30-06-2022 Onward Medical publiceert in medisch vakblad (ABM Financial News)
  4. 30-06-2022 Slotcall: AEX -17,4%, nóóit meer H1 2022! (Arend Jan Kamp)
  5. 30-06-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  6. 30-06-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  7. 30-06-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  8. 30-06-2022 Gazprom schort dividend op (ABM Financial News)
  9. 30-06-2022 Groei bedrijvigheid Chicago vertraagt (ABM Financial News)
  10. 30-06-2022 Lagere start voor Wall Street in de maak (ABM Financial News)
  11. 30-06-2022 OPEC+ blijft productie opvoeren (ABM Financial News)
  12. 30-06-2022 Kerninflatie VS daalt (ABM Financial News)
  13. 30-06-2022 Nieuwe steunaanvragen VS licht gedaald (ABM Financial News)
  14. 30-06-2022 Flinke omzetgroei Acuity Brands (ABM Financial News)
  15. 30-06-2022 Meer omzet en resultaat voor Constellation Brands (ABM Financial News)
  16. 30-06-2022 Bank of America halveert koersdoel ArcelorMittal (ABM Financial News)
  17. 30-06-2022 ADP stopt tijdelijk met banenrapport (ABM Financial News)
  18. 30-06-2022 Bank of America zet Aperam op verkooplijst (ABM Financial News)
  19. 30-06-2022 Futures Wall Street wijzen omlaag (ABM Financial News)
  20. 30-06-2022 Uniper trekt outlook in (ABM Financial News)
  21. 30-06-2022 Total geeft zomerkorting op benzine (ABM Financial News)
  22. 30-06-2022 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  23. 30-06-2022 Beursblik: capaciteitsuitbreiding Accsys loopt vertraging op (ABM Financial News)
  24. 30-06-2022 Boskalis rondt verkoop KST en Maju af (ABM Financial News)
  25. 30-06-2022 Beursupdate: verlies voor AEX (ABM Financial News)
  26. 30-06-2022 Valuta: markt wacht op Amerikaanse inflatiecijfers (ABM Financial News)
  27. 30-06-2022 Werkloosheid eurozone licht gedaald in mei (ABM Financial News)
  28. 30-06-2022 Beursblik: Credit Suisse geeft Houden advies voor Azerion (ABM Financial News)
  29. 30-06-2022 Credit Suisse verlaagt koersdoel Just Eat Takeaway (ABM Financial News)
  30. 30-06-2022 Credit Suisse knipt stevig in koersdoel Adyen (ABM Financial News)
  31. 30-06-2022 'Besluit Belgische minister negatief voor Bpost maar gunstig voor PostNL' (ABM Financial News)
  32. 30-06-2022 Flinke toename Duitse werkloosheid (ABM Financial News)
  33. 30-06-2022 Citi geeft koopadvies voor Air France-KLM (ABM Financial News)
  34. 30-06-2022 Must read: zijn er nog lichtpuntjes? (IEXProfs Redactie)
  35. 30-06-2022 Zweden verhoogt rente (ABM Financial News)
  36. 30-06-2022 Beursblik: Kepler verhoogt koersdoel ASR (ABM Financial News)
  37. 30-06-2022 KLM lost laatste deel staatslening af (ABM Financial News)
  38. 30-06-2022 Signify koerst onderaan in flink lager geopende AEX (ABM Financial News)
  39. 30-06-2022 Franse inflatie stijgt door (ABM Financial News)
  40. 30-06-2022 Omzet Accsys flink in de lift (ABM Financial News)
  41. 30-06-2022 Vopak herfinanciert lening (ABM Financial News)
  42. 30-06-2022 Groei voor Britse economie bevestigd (ABM Financial News)
  43. 30-06-2022 Sterke groei Ease2pay (ABM Financial News)
  44. 30-06-2022 AEX in rood van start in aanloop naar cruciaal inflatiecijfer VS (ABM Financial News)
  45. 30-06-2022 Duitse detailhandelsverkopen gestegen (ABM Financial News)
  46. 30-06-2022 Europese beurzen openen lager (ABM Financial News)
  47. 30-06-2022 CBS: economisch beeld Nederland trekt licht aan (ABM Financial News)
  48. 30-06-2022 Japanse industrie produceert minder (ABM Financial News)
  49. 30-06-2022 Nederlandse producentenprijzen fors hoger (ABM Financial News)
  50. 30-06-2022 Chinese economie groeit weer (ABM Financial News)

Indices

AEX 659,23 -7,34 -1,10% 18:05
AEX GR 2.424,67 -27,01 -1,10% 18:00
AMX 903,09 -10,48 -1,15% 18:05
ASCX 1.264,05 -26,55 -2,06% 18:00
BEL 20 3.682,07 -44,18 -1,19% 18:05
Germany40^ 12.798,10 -205,25 -1,58% 18:18
UK100 7.188,11 -116,24 -1,59% 18:18
Citi ESTOXX 50 3.461,70 -44,02 -1,26% 18:19
US30^ 30.788,69 -243,20 -0,78% 18:19
Nasd100^ 11.546,45 -104,91 -0,90% 18:19
Japan225^ 26.407,51 -332,98 -1,25% 18:19
US500^ 3.791,90 -26,72 -0,70% 18:19
EUR/USD 1,0466 +0,0024 +0,23% 18:19
BUND 149,32 +2,51 +1,71% 18:18
Brent 109,96 -1,75 -1,57% 18:18
Gold spot 1.811,30 -6,40 -0,35% 18:19
WTI 106,77 -2,60 -2,38% 18:18