Vlakke start AEX voorzien

Vrijdag 12 Augustus 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs gaat vrijdag naar verwachting een neutrale opening tegemoet. 

Donderdag koerste de AEX nog met 0,2 procent hoger naar 725,79 punten. 

Na de meevallende Amerikaanse inflatiecijfers van woensdag, bleek donderdag dat de producentenprijzen in de VS op maandbasis daalden. Volgens analist Naeem Aslam van AvaTrade was dit opnieuw een zetje in de rug van beleggers.

"De inflatie in de VS lijkt over zijn hoogtepunt heen. En dat is goed nieuws. Dit betekent namelijk dat de Amerikaanse centrale bank, de Fed, de beleidsrente mogelijk minder ver zal hoeven verhogen dan nu nog wordt gevreesd", zei investment manager Simon Wiersma van ING.

Op Wall Street sloot de hoofdindex S&P 500 donderdagavond bijna vlak, terwijl techbeurs Nasdaq ruim een half procent prijsgaf, na een koerssprong van bijna 3 procent woensdag na de goed ontvangen inflatiecijfers over juli. 

Fed-functionarissen benadrukken ondertussen wel dat de inflatie "onaanvaardbaar hoog" blijft. Charles Evans, voorzitter van de Chicago Fed, zei dat hij verwacht dat de centrale bank "de rest van dit jaar en volgend jaar de rente zal verhogen om ervoor te zorgen dat de inflatie terugkeert naar de doelstelling van 2 procent."

Daar waar de inflatie in de VS lijkt af te koelen, lijkt eenzelfde scenario in Europa moeilijker voor te stellen, omdat het continent gevoelig is voor stijgende energieprijzen, aldus marktanalist Michael Hewson van CMC Markets.

Ondertussen zitten de olieprijzen weer in de lift met een stijging donderdag van de Amerikaanse olie-future met 2,6 procent naar 94,34 dollar per vat. Brent noteert tegen de 100 dollar.

"De prijzen van ruwe olie zijn weer aan het stijgen, omdat de stijgende Europese gasprijzen ertoe leiden dat consumptiepatronen worden verlegd naar wat momenteel een goedkoper alternatief is. Het IEA zei donderdag dat het verwacht dat de vraag naar ruwe olie robuust zal blijven, zelfs als de wereldeconomie vertraagt", aldus marktanalist Michael Hewon van CMC Markets. 

"Een dreigende gascrisis in Europa jaagt nu al een substantiële vervangingsvraag van gas naar olie aan", zei het IEA donderdag.

Elektriciteitscentrales zoeken naar alternatieve brandstoffen om aan de stijgende vraag naar elektriciteit toe kunnen voldoen, aldus het agentschap.

En die extra vraag naar olie valt in een toch al krappe markt, aldus het IEA. Het agentschap rekent voor dit jaar op een extra vraag van 380.000 vaten per dag. Daarmee komt de groei op 2,1 miljoen vaten per dag.

Ondertussen is de Amerikaanse olie-future nog ver verwijderd van de piek in juni boven de 120 dollar.

In de Aziatische handel vanochtend noteert de future een half procent lager. De Aziatische aandelenmarkten komen vanochtend per saldo niet echt van hun plaats, met uitzondering van de Japanse beurs, die donderdag nog gesloten was in verband met een feestdag en dus nu pas kan reageren op de Amerikaanse inflatiecijfers, met een stijging van meer dan 2 procent. 

Beleggers hebben vandaag onder andere oog voor de Franse inflatie in juli en het voorlopige Amerikaanse consumentenvertrouwen in augustus.

Bedrijfsnieuws

Berenberg verhoogde het koersdoel voor Aegon van 6,00 naar 6,20 euro bij handhaving van het koopadvies. De koersdoelverhoging volgt op de cijfers van donderdag, waarin Aegon de outlook voor 2022 verhoogde op het gebied van de operationele kasstroom en de vrije kasstroom. 

NN Group gaat zijn outlook voor de vrije kasstroom en het dividend verhogen tijdens de beleggersdag op 17 november. Analist Michael Huttner van de Duitse zakenbank Berenberg sprak deze verwachting donderdag uit.

Slotstanden Wall Street

De S&P 500 daalde donderdag 0,1 procent op 4.207,27 punten, de Dow Jones index steeg 0,1 procent op 33.336,67 punten en de Nasdaq sloot 0,6 procent lager op 12.779,91 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 05-10-2022 OPEC verlaagt productie inderdaad met 2 miljoen vaten (ABM Financial News)
  2. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  3. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  4. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  5. 05-10-2022 Dienstensector VS groeit iets trager - ISM (ABM Financial News)
  6. 05-10-2022 Amerikaanse dienstensector krimpt minder hard - S&P (ABM Financial News)
  7. 05-10-2022 OPEC overweegt productieverlaging van 2 miljoen vaten - media (ABM Financial News)
  8. 05-10-2022 Beursblik: Bank of America voorziet sterke Europese bedrijfswinsten (ABM Financial News)
  9. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  10. 05-10-2022 Beursblik: banenrapport ADP september oogt stabiel (ABM Financial News)
  11. 05-10-2022 Tekort Amerikaanse handelsbalans daalt (ABM Financial News)
  12. 05-10-2022 ADP: Banengroei Amerika net iets beter dan voorzien (ABM Financial News)
  13. 05-10-2022 Obligatie: Nederland wil tot 2,5 miljard euro ophalen (ABM Financial News)
  14. 05-10-2022 Europese gasopslag voor 90 procent gevuld (ABM Financial News)
  15. 05-10-2022 Welke Slimste Belegger-deelnemer staat nu al 35% in de plus? (Redactie)
  16. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  17. 05-10-2022 EU hervormt gasprijs (ABM Financial News)
  18. 05-10-2022 Goldman geeft koopadvies op ASMI (ABM Financial News)
  19. 05-10-2022 STMicroelectronics bouwt Italiaanse fabriek (ABM Financial News)
  20. 05-10-2022 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  21. 05-10-2022 'Ebusco zal outlook 2022 handhaven' (ABM Financial News)
  22. 05-10-2022 Valuta: euro rond pariteit (ABM Financial News)
  23. 05-10-2022 Rode koersen in Amsterdam (ABM Financial News)
  24. 05-10-2022 Nulgroei Britse dienstensector (ABM Financial News)
  25. 05-10-2022 Dienstensector eurozone krimpt iets harder dan gedacht (ABM Financial News)
  26. 05-10-2022 Duitse dienstensector loopt verder terug (ABM Financial News)
  27. 05-10-2022 Must read: Lagere koersen, dus hogere toekomstrendementen (IEXProfs Redactie)
  28. 05-10-2022 Franse dienstensector groeit harder (ABM Financial News)
  29. 05-10-2022 Italiaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  30. 05-10-2022 Gazprom levert weer gas vanuit Oostenrijk (ABM Financial News)
  31. 05-10-2022 Spaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  32. 05-10-2022 ASMI en Wolters Kluwer winnen in lager geopende AEX (ABM Financial News)
  33. 05-10-2022 Onverwachte productiestijging Franse industrie (ABM Financial News)
  34. 05-10-2022 'Grote overname Arcadis' (ABM Financial News)
  35. 05-10-2022 Deutsche Bank verlaagt koersdoel RELX en Wolters Kluwer (ABM Financial News)
  36. 05-10-2022 Ook laatste aandeelhouders Hunter Douglas moeten stukken aanbieden (ABM Financial News)
  37. 05-10-2022 Lazard Frères Gestion vergroot belang in Brill (ABM Financial News)
  38. 05-10-2022 Duitse export in augustus omhoog (ABM Financial News)
  39. 05-10-2022 Lagere opening voorzien, er is beweging en Arcadis en Elon Musk stelen show (Arend Jan Kamp)
  40. 05-10-2022 Licht lagere opening Damrak voorzien (ABM Financial News)
  41. 05-10-2022 Studieresultaten Onward bevestigen haalbaarheid thuisbehandeling dwarslaesie (ABM Financial News)
  42. 05-10-2022 Nieuw-Zeeland verhoogt rente (ABM Financial News)
  43. 05-10-2022 BAM rondt aandeleninkoop af (ABM Financial News)
  44. 05-10-2022 Arcadis neemt DPS over (ABM Financial News)
  45. 05-10-2022 Europese beurzen openen naar verwachting lager (ABM Financial News)
  46. 05-10-2022 Japanse dienstensector groeit weer (ABM Financial News)
  47. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  48. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  49. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  50. 04-10-2022 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)

Indices

AEX 662,96 -6,63 -0,99% 16:42
AEX GR 2.452,07 -26,65 -1,08% 16:27
AMX 871,41 -16,82 -1,89% 16:42
ASCX 1.162,59 -31,12 -2,61% 16:27
BEL 20 3.442,30 -36,42 -1,05% 16:42
Germany40^ 12.489,20 -181,28 -1,43% 16:42
UK100 7.033,68 0,00 0,00% 16:42
Citi ESTOXX 50 3.438,66 -39,44 -1,13% 16:42
US30^ 29.969,40 -321,72 -1,06% 16:42
Nasd100^ 11.337,54 -244,54 -2,11% 16:42
Japan225^ 26.890,97 -277,62 -1,02% 16:42
US500^ 3.732,56 -57,28 -1,51% 16:42
EUR/USD 0,9856 -0,0128 -1,28% 16:42
BUND 139,82 0,00 0,00% 16:42
Brent 92,39 0,00 0,00% 16:42
Gold spot 1.710,12 -16,38 -0,95% 16:42
WTI 86,95 0,00 0,00% 16:42