Vlakke start AEX voorzien

Vrijdag 19 Augustus 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs gaat vrijdag naar verwachting een rustige opening tegemoet. Futures op de AEX index noteerden ongeveer een uur voor de beursgong vrijwel onveranderd. 

Donderdag wist de AEX index onder aanvoering van halfgeleiders en Shell nog met 0,4 procent in het groen te sluiten, ondanks onder meer een verlies van Adyen van bijna 4 procent na cijfers. 

Wall Street deed het donderdagavond kalm aan en de hoofdindices sloten nipt in het groen. Een dag eerder doorbrak de Dow Jones index nog een winstreeks van vijf handelsdagen, na onder meer de vrijgave van de notulen van het laatste rentebesluit van de Federal Reserve, 

"De markt consolideert deze week een beetje, het gaat een beetje heen en weer. Ik denk dat dit nog steeds een gezonde markt is”, zei technisch analist Frank Gretz van Wellington Shields, die benadrukte dat er de afgelopen weken onder de aandelen een stuk meer stijgers dan dalers waren, hetgeen er op wijst dat de rally sinds half juli breed gedragen is. 

In deze periode is de S&P 500 met ongeveer 13 procent opgelopen. In het lopende jaar, dat onder meer gekenmerkt wordt door de oorlog in Oekraïne en een heel hoge inflatie, bedraagt het verlies voor de hoofdindex daardoor nog maar 10 procent, nadat de slechtste jaarhelft sinds 1970 werd neergezet. 

Philippe Gijsels, strateeg bij BNP Paribas Fortis, waarschuwde in gesprek met ABM Financial News echter voor een stilte voor de storm. De beurzen zijn in de eerste zes maanden van het jaar sterk gedaald, om vervolgens vanaf begin juli weer sterk op te veren. Deze rally werd volgens Gijsels gevoed door het idee dat de inflatie onder controle begint te komen, waardoor centrale banken minder agressief de rente hoeven te verhogen. 

"We hebben een volatiel beursjaar achter de rug", aldus Gijsels, die waarschuwt dat de rest van het jaar net zo volatiel zal zijn.

Donderdag nabeurs rapporteerde halfgeleiderspecialist Applied Materials over het afgelopen kwartaal een lagere winst als gevolg van de aanhoudende problemen in de toeleveringsketen, maar het resultaat was wel beter dan verwacht. De nettowinst daalde op jaarbasis met 6 procent naar 1,61 miljard dollar, bij een 5 procent hogere omzet van 6,62 miljard dollar. In de elektronische handel nabeurs koerste het aandeel krap 2 procent hoger. 

Aziatische beleggers lijken het vanochtend ook even niet te weten. De beurzen in Tokio, Shanghai en Sydney noteren vrijwel onveranderd. Hongkong win wel bijna een half procent, terwijl Seoel juist een half procent prijs geeft.

Beleggers in Azië werden onder meer geconfronteerd met een oplopende Japanse inflatie in juli van 2,6 procent, na een stijging van 2,4 procent in juni. 

De olieprijs zat donderdag wel duidelijk in de lift met een stijging van de Amerikaanse olie-future met bijna 3 procent naar 90,50 dollar per vat. De olieprijs steeg daarmee voor de tweede dag op rij, nadat eerder deze week nog het laagste niveau sinds begin dit jaar werd bereikt, net onder de 86 dollar per vat. Half juni piekte de future nog ruim boven de 120 dollargrens. 

"Ruwe olie breidde de winsten van woensdag uit, toen een grote daling van de voorraden in de VS de markt verraste", zag Peter Cardillo van Spartan Capital. "Echter, we blijven herhalen dat de olieprijzen naar verwachting zullen dalen omdat de technische factoren zwak blijven en vanwege het feit dat een nucleair akkoord tussen de VS en Iran nadert." 

Marktanalist Michael Hewson van CMC Markets wees daarentegen ook op de zorgen over een krapper aanbod nu de Russische olie-embargo's in zicht komen. De Europese gasprijs steeg donderdag ondertussen met 7 procent en noteerde op een recordhoogte van 241 euro per megawattuur.

De macro-economische agenda is vandaag vrijwel leeg.

Bedrijfsnieuws

Just Eat Takeaway verkoopt het belang in iFood aan Prosus.
 
Ajax en Jurriën Timber hebben overeenstemming bereikt over de verlenging van zijn contract, dat liep tot en met 30 juni 2024. Ajax bereikte verder een akkoord met Torino FC over de overgang van Perr Schuurs.

BAM is gestart met het inkopen van circa 5,3 miljoen aandelen. Het inkoopprogramma van in totaal 5,28 miljoen aandelen, moet uiterlijk op 30 november dit jaar zijn afgerond. De ingekochte aandelen gebruikt de bouwer voor het belonen van het eigen personeel.

Slotstanden Wall Street

De S&P 500 steeg donderdag 0,2 procent op 4.283,74 punten, de Dow Jones index steeg 0,1 procent op 33.999,04 punten en de Nasdaq sloot 0,2 procent hoger op een stand van 12.965,34 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 05-10-2022 Amerikaanse olievoorraden gedaald (ABM Financial News)
  2. 05-10-2022 OPEC verlaagt productie inderdaad met 2 miljoen vaten (ABM Financial News)
  3. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  4. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  5. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  6. 05-10-2022 Dienstensector VS groeit iets trager - ISM (ABM Financial News)
  7. 05-10-2022 Amerikaanse dienstensector krimpt minder hard - S&P (ABM Financial News)
  8. 05-10-2022 OPEC overweegt productieverlaging van 2 miljoen vaten - media (ABM Financial News)
  9. 05-10-2022 Beursblik: Bank of America voorziet sterke Europese bedrijfswinsten (ABM Financial News)
  10. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  11. 05-10-2022 Beursblik: banenrapport ADP september oogt stabiel (ABM Financial News)
  12. 05-10-2022 Tekort Amerikaanse handelsbalans daalt (ABM Financial News)
  13. 05-10-2022 ADP: Banengroei Amerika net iets beter dan voorzien (ABM Financial News)
  14. 05-10-2022 Obligatie: Nederland wil tot 2,5 miljard euro ophalen (ABM Financial News)
  15. 05-10-2022 Europese gasopslag voor 90 procent gevuld (ABM Financial News)
  16. 05-10-2022 Welke Slimste Belegger-deelnemer staat nu al 35% in de plus? (Redactie)
  17. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  18. 05-10-2022 EU hervormt gasprijs (ABM Financial News)
  19. 05-10-2022 Goldman geeft koopadvies op ASMI (ABM Financial News)
  20. 05-10-2022 STMicroelectronics bouwt Italiaanse fabriek (ABM Financial News)
  21. 05-10-2022 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  22. 05-10-2022 'Ebusco zal outlook 2022 handhaven' (ABM Financial News)
  23. 05-10-2022 Valuta: euro rond pariteit (ABM Financial News)
  24. 05-10-2022 Rode koersen in Amsterdam (ABM Financial News)
  25. 05-10-2022 Nulgroei Britse dienstensector (ABM Financial News)
  26. 05-10-2022 Dienstensector eurozone krimpt iets harder dan gedacht (ABM Financial News)
  27. 05-10-2022 Must read: Lagere koersen, dus hogere toekomstrendementen (IEXProfs Redactie)
  28. 05-10-2022 Duitse dienstensector loopt verder terug (ABM Financial News)
  29. 05-10-2022 Franse dienstensector groeit harder (ABM Financial News)
  30. 05-10-2022 Italiaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  31. 05-10-2022 Gazprom levert weer gas vanuit Oostenrijk (ABM Financial News)
  32. 05-10-2022 Spaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  33. 05-10-2022 ASMI en Wolters Kluwer winnen in lager geopende AEX (ABM Financial News)
  34. 05-10-2022 Onverwachte productiestijging Franse industrie (ABM Financial News)
  35. 05-10-2022 'Grote overname Arcadis' (ABM Financial News)
  36. 05-10-2022 Deutsche Bank verlaagt koersdoel RELX en Wolters Kluwer (ABM Financial News)
  37. 05-10-2022 Ook laatste aandeelhouders Hunter Douglas moeten stukken aanbieden (ABM Financial News)
  38. 05-10-2022 Lazard Frères Gestion vergroot belang in Brill (ABM Financial News)
  39. 05-10-2022 Duitse export in augustus omhoog (ABM Financial News)
  40. 05-10-2022 Lagere opening voorzien, er is beweging en Arcadis en Elon Musk stelen show (Arend Jan Kamp)
  41. 05-10-2022 Licht lagere opening Damrak voorzien (ABM Financial News)
  42. 05-10-2022 Studieresultaten Onward bevestigen haalbaarheid thuisbehandeling dwarslaesie (ABM Financial News)
  43. 05-10-2022 Nieuw-Zeeland verhoogt rente (ABM Financial News)
  44. 05-10-2022 BAM rondt aandeleninkoop af (ABM Financial News)
  45. 05-10-2022 Arcadis neemt DPS over (ABM Financial News)
  46. 05-10-2022 Europese beurzen openen naar verwachting lager (ABM Financial News)
  47. 05-10-2022 Japanse dienstensector groeit weer (ABM Financial News)
  48. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  49. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  50. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)

Indices

AEX 664,45 -5,14 -0,77% 17:56
AEX GR 2.460,27 -18,45 -0,74% 17:41
AMX 873,50 -14,73 -1,66% 17:56
ASCX 1.166,36 -27,35 -2,29% 17:41
BEL 20 3.446,50 -32,22 -0,93% 17:56
Germany40^ 12.531,40 -139,08 -1,10% 17:56
UK100 7.061,39 0,00 0,00% 17:56
Citi ESTOXX 50 3.451,66 -26,44 -0,76% 17:56
US30^ 30.015,40 -275,72 -0,91% 17:56
Nasd100^ 11.392,78 -189,30 -1,63% 17:56
Japan225^ 26.935,97 -232,62 -0,86% 17:56
US500^ 3.743,43 -46,41 -1,22% 17:56
EUR/USD 0,9866 -0,0118 -1,18% 17:56
BUND 139,63 0,00 0,00% 17:56
Brent 93,31 0,00 0,00% 17:56
Gold spot 1.707,65 -18,85 -1,09% 17:56
WTI 87,86 0,00 0,00% 17:56