Vlakke opening voorzien op Wall Street

Woensdag 23 November 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen gaan woensdag een vlakke opening tegemoet. Futures op de toonaangevende S&P 500 index noteren ruim een half uur voor de openingsbel 0,1 procent in het rood. De Nasdaq-future staat vlak.  

Er zijn al enkele macro-economische cijfers binnen van de lange lijst die op de agenda staat voorafgaand aan de vrije dagen rond Thanksgiving, waaronder de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve.

De handelsvolumes zullen waarschijnlijk opnieuw dun zijn vanwege de feestdagen, waardoor veel handelaren deze week niet op hun post zijn.

De Fed-notulen zullen vanavond worden uitgeplozen op hints over hoe ver de beleidsmakers denken dat de rente moet stijgen en hoe lang de rente op dat niveau zal moeten blijven om de inflatie weer terug te brengen tot de gewenste niveaus.

Bij de vergadering in november ging de rente opnieuw met 75 basispunten omhoog naar een bandbreedte van 3,75 tot 4 procent.

De CME FedWatch Tool toont dat 76 procent van de markt rekent op een verhoging in december met 50 basispunten. Een minderheid van 24 procent rekent op 75 basispunten.

De orders voor duurzame goederen stegen in oktober met 1 procent, waar economen 0,5 procent hadden verwacht.  Het aantal aanvragen voor een nieuwe werkloosheidsuitkering steeg afgelopen week echter ook, met 17.000 tot 240.000, wat hoger is dan de verwachte 225.000.

De markt wacht nu nog op cijfers over de voorlopige inkoopmanagersindices voor de industrie en dienstensector. Daarnaast geeft de Universiteit van Michigan het definitieve cijfer voor het consumentenvertrouwen van deze maand, terwijl ook de verkoopcijfers voor nieuwe huizen in oktober zullen worden gepubliceerd.

Olie werd goedkoper. Een januari-future West Texas Intermediate daalde 3,9 procent tot 77,92 dollar, terwijl een januari-future Brent 3,7 procent goedkoper werd op 85,06 dollar.

De EU overweegt een prijsplafond van 65 tot 70 dollar per vat voor Russische olie, meldde Bloomberg. Daarmee kan Rusland nog steeds winst maken. Voor de oorlog in Oekraïne lag de prijs rond 65 dollar en de VS lijken zich op dat niveau te richten, aldus The Wall Street Journal.

De euro/dollar was stabiel en noteerde op 1,0321. Bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op dinsdag stond er 1,0304 op de borden.

Unicredit denkt dat matige orders voor duurzame goederen en nieuwe huizenverkopen pogingen voor de dollar om te herstellen kunnen dwarsbomen.

Bedrijfsnieuws

HP gaat bijna 10 procent van zijn medewerkers ontslaan in de komende jaren. De computerfabrikant voorziet een sterke daling van de vraag naar pc's komend boekjaar, nu klanten vervanging uitstellen gezien de economisch onzekere tijden. Tijdens de coronapandemie werden aankopen van pc's juist naarvoren gehaald, omdat veel mensen thuis werkten. Het aandeel steeg toch 3 procent in de handel voorbeurs.

Deere & Co heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet en winst geboekt en is ook positief gestemd voor het nieuwe jaar. De omzet van 15,5 miljard dollar overtrof de analistenconsensus van 13,4 miljard dollar. De nettowinst van 7,1 miljard afgelopen jaar kan volgend jaar stijgen naar 8,0 tot 8,5 miljard dollar, verwacht de fabrikant. Het aandeel lijkt 3 procent hoger te openen.

Autodesk verlaagde zijn verwachtingen, maar gaat wel voor 5 miljard dollar aandelen inkopen. Het aandeel verloor voorbeurs 8 procent.

VMWare boekte meer omzet maar minder winst. Het aandeel lijkt 2 procent lager te openen.

Nordstrom boekte verlies, nadat overtollige voorraden met korting moesten worden verkocht. Het aandeel leverde 8 procent in de handel voorbeurs.
 
Slotstanden
 
Wall Street sloot dinsdag met winst. De S&P500 index sloot 1,4 procent hoger op 4.003,58 punten, na een daling van 0,4 procent een dag eerder. De Dow Jones-index steeg 1,2  procent tot 34.098,10 punten en de Nasdaq klom 1,4 procent tot 11.174,41 punten. 

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 02-12-2022 Wall Street koerst lager (ABM Financial News)
  2. 02-12-2022 Aandeelhouders Flow Traders akkoord met aanpassing structuur (ABM Financial News)
  3. 02-12-2022 Europese beurzen terughoudend richting weekend (ABM Financial News)
  4. 02-12-2022 EU bereikt akkoord over prijsplafond Russische olie (ABM Financial News)
  5. 02-12-2022 AEX lager gesloten (ABM Financial News)
  6. 02-12-2022 Slotcall: AEX blijft dicht bij huis, kansrijke, speculatieve tip voor beleggers (Martin Crum)
  7. 02-12-2022 "B&S Group is overnamekandidaat nummer één" (Niels Koerts)
  8. 02-12-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  9. 02-12-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  10. 02-12-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  11. 02-12-2022 Banenrapport voer voor haviken Fed (ABM Financial News)
  12. 02-12-2022 Wall Street koerst af op fors lagere opening (ABM Financial News)
  13. 02-12-2022 Amerikaanse banengroei sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  14. 02-12-2022 ABN AMRO Oddo verlaagt koersdoel TomTom (ABM Financial News)
  15. 02-12-2022 Amerikaanse futures wijzen op vlakke opening Wall Street (ABM Financial News)
  16. 02-12-2022 Europese beurzen verdeeld rond middaguur (ABM Financial News)
  17. 02-12-2022 'Bankaandelen in Benelux aantrekkelijk' (ABM Financial News)
  18. 02-12-2022 Opnames bij Binance niet mogelijk (ABM Financial News)
  19. 02-12-2022 Producentenprijzen eurozone stijgen veel minder hard (ABM Financial News)
  20. 02-12-2022 Valuta: euro profiteert nog even van dollarzwakte (ABM Financial News)
  21. 02-12-2022 Klein verlies voor AEX (ABM Financial News)
  22. 02-12-2022 Ryanair vervoert meer passagiers (ABM Financial News)
  23. 02-12-2022 KPN draagt ex-topman Randstad voor als commissaris (ABM Financial News)
  24. 02-12-2022 Degroof Petercam iets kleiner in NSI (ABM Financial News)
  25. 02-12-2022 JP Morgan Asset Management kleiner in Alfen (ABM Financial News)
  26. 02-12-2022 Must read: Piekinflatie goed voor aandelen (IEXProfs Redactie)
  27. 02-12-2022 Just Eat Takeaway stijgt in licht lagere AEX (ABM Financial News)
  28. 02-12-2022 Ahold Delhaize topfavoriet Morgan Stanley (ABM Financial News)
  29. 02-12-2022 Benoeming Kenny bij Just Eat goedgekeurd (ABM Financial News)
  30. 02-12-2022 De markten staan zo langzamerhand op een kruispunt en voor de keuze (Arend Jan Kamp)
  31. 02-12-2022 Afwachtende opening AEX voorzien in aanloop naar banenrapport (ABM Financial News)
  32. 02-12-2022 'Positieve boodschap Heineken' (ABM Financial News)
  33. 02-12-2022 Arcadis rondt overname DPS Group af (ABM Financial News)
  34. 02-12-2022 Europese beurzen openen naar verwachting licht lager (ABM Financial News)
  35. 02-12-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  36. 02-12-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  37. 02-12-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  38. 01-12-2022 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  39. 01-12-2022 Wall Street sluit lager in aanloop naar banenrapport (ABM Financial News)
  40. 01-12-2022 Olieprijs stijgt verder (ABM Financial News)
  41. 01-12-2022 Wall Street koerst lager (ABM Financial News)
  42. 01-12-2022 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  43. 01-12-2022 Tech smaakmaker in groene AEX (ABM Financial News)
  44. 01-12-2022 Slotcall: Niks stijgt sterker dan dit AMX-aandeel (Coen Grutters)
  45. 01-12-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  46. 01-12-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  47. 01-12-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  48. 01-12-2022 Amerikaanse industrie krimpt sterker dan verwacht - ISM (ABM Financial News)
  49. 01-12-2022 Amerikaanse bouwuitgaven dalen (ABM Financial News)
  50. 01-12-2022 Amerikaanse industrie krimpt - S&P (ABM Financial News)

Indices

AEX 731,04 -0,70 -0,10% 18:05
AEX GR 2.715,79 -2,60 -0,10% 18:05
AMX 957,22 +1,12 +0,12% 18:05
ASCX 1.245,73 -3,52 -0,28% 18:05
BEL 20 3.754,22 +56,41 +1,53% 18:05
Germany40^ 14.531,30 +41,00 +0,28% 20:38
UK100 7.560,24 +1,68 +0,02% 20:38
Citi ESTOXX 50 3.977,16 -5,80 -0,15% 20:38
US30^ 34.277,46 -75,17 -0,22% 20:38
Nasd100^ 11.916,28 -100,21 -0,83% 20:38
Japan225^ 27.691,08 -306,67 -1,10% 20:38
US500^ 4.052,67 -18,78 -0,46% 20:38
EUR/USD 1,0519 -0,0004 -0,04% 20:38
BUND 142,16 -0,60 -0,42% 20:37
Brent 85,68 -1,14 -1,31% 20:38
Gold spot 1.795,94 -7,37 -0,41% 20:38
WTI 80,21 -1,10 -1,35% 20:37