AEX vlak na rustige Black Friday

Vrijdag 25 November 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs is vrijdag nagenoeg vlak gesloten bij een slot van 722,93 punten voor de AEX.

"Wat opvalt is dat de Nederlandse beurs is uitgebroken. Daarmee is het een van de eerste beurzen die de dalende trend achter zich lijkt te laten. Andere beurzen moeten nu snel volgen voor een bevestiging", verklaarde beleggingsspecialist Justin Blekemolen het huidige technische beeld voor de AEX.

Het was vandaag een rustige handelssessie, zag Blekemolen, met een verkorte handelsdag op Wall Street vanwege Black Friday.

De afgelopen week bracht ook weinig spektakel. Beleggers waren vooral gefocust op de notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve, die lieten doorschemeren dat het tempo van de renteverhogingen wellicht omlaag gaat. De AEX steeg 1,5 procent op weekbasis.

Op macro-economisch vlak was het vrijdag ook vrij rustig. Cijfers vanochtend lieten zien dat het vertrouwen onder Franse en Duitse consumenten toeneemt. En de Duitse economische groei bleek ook een kleine meevaller en dat was verrassend, oordeelde econoom Carsten Brzeski van ING.

De euro/dollar noteerde rond het slot op 1,0393. WTI-olie werd iets goedkoper dan woensdag. Op weekbasis werd een vat ruwe olie 3 procent goedkoper.

Stijgers en dalers

Signify ging aan kop in de AEX, met een plus van bijna 3,5 procent. Philips en Randstad wonnen zo'n anderhalf procent.

Unibail-Rodamco-Westfield was de gebeten hond, met een verlies van ruim een procent. Just Eat Takeaway, Besi en DSM verloren zo'n anderhalf procent.

Vastgoed stond vrijdag sowieso onder druk, na mooie winsten op donderdag. In de Midkap verloren Eurocommercial en WDP 1 tot 2 procent en in de Smallcap daalden Vastned en NSI ruim een procent.

In de AMX won OCI bijna 2,5 procent op 39,88 euro na een koersdoelverhoging van ING van 40,00 naar 44,00 euro.

Zakenbank Jefferies verhoogde het koersdoel voor Vopak van 24,50 naar 30,00 met handhaving van het Houden advies. Jefferies gaf aan dat het tankopslagbedrijf over het derde kwartaal beter dan verwacht heeft gepresteerd. Het aandeel steeg licht op 28,09 euro.

In de AScX won Sligro ruim 7 procent. Het bod van Sligro op de Metro-winkels in Belgiƫ kan een katalysator zijn voor het aandeel, schreef ABN AMRO Oddo vrijdag in een analistenrapport.

Wall Street

De Amerikaanse beurzen noteren rond het slot in Amsterdam verdeeld, waarbij de Nasdaq een half procent daalt.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 26-01-2023 Visa verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  2. 26-01-2023 Zwakke outlook Intel (ABM Financial News)
  3. 26-01-2023 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 26-01-2023 Tesla blikvanger op groen Wall Street (ABM Financial News)
  5. 26-01-2023 Olieprijs stijgt naar 81 dollar (ABM Financial News)
  6. 26-01-2023 Wall Street koerst hoger (ABM Financial News)
  7. 26-01-2023 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  8. 26-01-2023 Sterke groei LVMH (ABM Financial News)
  9. 26-01-2023 Slotcall: Arbeidscontracten in techsector massaal door de shredder (Coen Grutters)
  10. 26-01-2023 AEX eindigt in het groen (ABM Financial News)
  11. 26-01-2023 HAL keert minder dividend uit (ABM Financial News)
  12. 26-01-2023 'Vooral outlook WDP van belang bij kwartaalupdate' (ABM Financial News)
  13. 26-01-2023 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  14. 26-01-2023 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  15. 26-01-2023 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  16. 26-01-2023 Nieuwe woningverkopen VS gestegen (ABM Financial News)
  17. 26-01-2023 'Shell heroverweegt ambities om nutsbedrijf te worden' (ABM Financial News)
  18. 26-01-2023 Hogere start Wall Street (ABM Financial News)
  19. 26-01-2023 Mastercard boekt meer omzet en winst (ABM Financial News)
  20. 26-01-2023 Omzet en winst omlaag bij Nucor (ABM Financial News)
  21. 26-01-2023 Nieuwe steunaanvragen VS onverwacht gedaald (ABM Financial News)
  22. 26-01-2023 Amerikaanse economie groeit iets sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  23. 26-01-2023 Stijging orders duurzame goederen VS valt flink mee (ABM Financial News)
  24. 26-01-2023 Comcast ziet winst stijgen (ABM Financial News)
  25. 26-01-2023 Sherwin-Williams waarschuwt voor lagere winst (ABM Financial News)
  26. 26-01-2023 American Airlines overtreft marktverwachtingen (ABM Financial News)
  27. 26-01-2023 Futures Wall Street wijzen omhoog (ABM Financial News)
  28. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetdaling Dow (ABM Financial News)
  29. 26-01-2023 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  30. 26-01-2023 AEX vindt weg omhoog (ABM Financial News)
  31. 26-01-2023 Valuta: euro rond 1,09 dollar (ABM Financial News)
  32. 26-01-2023 Edison: prima derde kwartaal Accsys (ABM Financial News)
  33. 26-01-2023 ING: recent enthousiasme over PostNL overtrokken (ABM Financial News)
  34. 26-01-2023 Berenberg: NSI behaalt doelen (ABM Financial News)
  35. 26-01-2023 Must read: Aandelen zijn beste inflatiehedge (IEXProfs Redactie)
  36. 26-01-2023 DNB legt Coinbase boete van ruim 3 miljoen euro op (ABM Financial News)
  37. 26-01-2023 Deutsche Bank verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  38. 26-01-2023 Degroof: bevredigende resultaten NSI (ABM Financial News)
  39. 26-01-2023 AEX hoger van start gegaan, Adyen herstelt (ABM Financial News)
  40. 26-01-2023 'Tesla schiet tekort' (ABM Financial News)
  41. 26-01-2023 Update: meer omzet en resultaat voor SAP (ABM Financial News)
  42. 26-01-2023 Omzet Accsys in de lift (ABM Financial News)
  43. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetgroei voor RoodMicrotec (ABM Financial News)
  44. 26-01-2023 Heftig allemaal, deze morning call moet u gewoon lezen (Arend Jan Kamp)
  45. 26-01-2023 AEX start handelsdag vermoedelijk hoger na laat herstel op Wall Street (ABM Financial News)
  46. 26-01-2023 Aalberts wil voormalige CFO BAM als commissaris (ABM Financial News)
  47. 26-01-2023 Berenberg verhoogt koersdoel ASML van 615 naar 700 euro (ABM Financial News)
  48. 26-01-2023 CFO Cabka vervangen (ABM Financial News)
  49. 26-01-2023 IBM kondigt ontslagronde aan (ABM Financial News)
  50. 26-01-2023 Nokia verhoogt dividend flink (ABM Financial News)

Indices

AEX 747,21 +5,87 +0,79% 18:05
AEX GR 2.775,88 +21,82 +0,79% 18:05
AMX 1.008,72 +8,82 +0,88% 18:05
ASCX 1.306,99 +7,81 +0,60% 18:05
BEL 20 3.860,91 +5,21 +0,14% 18:05
Germany40^ 15.183,60 +101,96 +0,68% 22:29
UK100 7.783,49 +21,24 +0,27% 22:29
Citi ESTOXX 50 4.183,19 +16,20 +0,39% 22:29
US30^ 33.931,29 +208,24 +0,62% 22:29
Nasd100^ 12.015,71 +208,92 +1,77% 22:29
Japan225^ 27.506,21 +94,52 +0,34% 22:29
US500^ 4.054,79 +41,26 +1,03% 22:29
EUR/USD 1,0890 -0,0024 -0,22% 23:05
BUND 137,84 -0,71 -0,51% 22:29
Brent 87,41 +1,04 +1,20% 22:29
Gold spot 1.929,40 -16,90 -0,87% 23:02
WTI 81,14 +0,55 +0,68% 22:29