Europese beurzen vlak tot licht lager rond middaguur

Donderdag 8 December 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen noteerden donderdag vlak tot licht lager in een kalme sessie.  

De breed samengestelde STOXX Europe 600 index noteerde donderdag rond het middaguur een min van 0,4 procent op 435,10 punten. De Duitse DAX liet een daling zien van 0,3 procent naar 14.214,60 punten. De Franse CAC 40 noteerde vlak met een stand van 6.661,55 punten. De Britse FTSE daalde 0,1 procent naar 7.478,49 punten.

"We verwachten een aanhoudende volatiele markt tijdens een schokkerige overgangsperiode", aldus CIO Mark Haefele van UBS donderdag.

Selectieve sectoren en vastgoedobligaties blijven volgens Haefele kansrijk, nu Beijing de groei centraal stelt en hier herstel mag worden verwacht, doordat de strenge coronamaatregelen worden afgebouwd. "De definitieve heropening van de Chinese economie verwachten we in het derde kwartaal van 2023."

Voor vanmiddag staan alleen de wekelijkse steunaanvragen uit de Verenigde Staten op de agenda, waar een aantal van 230.000 voor wordt verwacht, 5.000 meer dan een week eerder.

De voorzitter van de ECB Christine Lagarde houdt vandaag twee toespraken, waar van één is opgenomen en daarom zonder vragenronde is.

Olie werd donderdag duurder. Een januari-future West Texas Intermediate noteerde 1,0 procent in het groen op 72,75 dollar, terwijl voor een februari-future Brent 77,81 dollar werd betaald, een stijging van 0,8 procent.

De euro/dollar noteerde op 1,0494. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar op 1,0523 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op woensdag stond er een stand van 1,0508 op de borden.
 
Bedrijfsnieuws

Unilever bekijkt de mogelijke verkoop van zijn Amerikaanse ijsmerken. Unilever, dat vandaag een beleggersdag houdt en in aanloop daarnaartoe de outlook herhaalde, noteerde X procent hoger.

In Parijs was het aandeel ArcelorMittal de koploper met een koersstijging van 2 procent steeg. In Frankfurt was dat het aandeel Porsche Automobil Holding waar 1,8 procent op de koers bijkwam. Verliezers waren weliswaar in de meerderheid op beide beursvloeren, maar veel minnen bleven onder het procent. De koers van het aandeel Adidas leverde 1,6 procent in en was daarmee in Frankfurt de sterkste daler. In Parijs daalde het aandeel Eurofins Scenticic met 1,7 procent het meest in koers.

Futures Wall Street

De Amerikaanse beurzen gaan donderdag naar verwachting een hogere opening tegemoet. Futures op de S&P 500 index noteerden 0,2 procent in het groen.

De toonaangevende S&P 500 index verloor woensdag 0,2 procent op 3.933,92 punten, de Dow Jones index sloot vlak op 33.597,40 punten en de Nasdaq sloot 0,5 procent lager op 10.958,55 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 26-01-2023 Visa verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  2. 26-01-2023 Zwakke outlook Intel (ABM Financial News)
  3. 26-01-2023 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 26-01-2023 Tesla blikvanger op groen Wall Street (ABM Financial News)
  5. 26-01-2023 Olieprijs stijgt naar 81 dollar (ABM Financial News)
  6. 26-01-2023 Wall Street koerst hoger (ABM Financial News)
  7. 26-01-2023 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  8. 26-01-2023 Sterke groei LVMH (ABM Financial News)
  9. 26-01-2023 Slotcall: Arbeidscontracten in techsector massaal door de shredder (Coen Grutters)
  10. 26-01-2023 AEX eindigt in het groen (ABM Financial News)
  11. 26-01-2023 HAL keert minder dividend uit (ABM Financial News)
  12. 26-01-2023 'Vooral outlook WDP van belang bij kwartaalupdate' (ABM Financial News)
  13. 26-01-2023 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  14. 26-01-2023 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  15. 26-01-2023 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  16. 26-01-2023 Nieuwe woningverkopen VS gestegen (ABM Financial News)
  17. 26-01-2023 'Shell heroverweegt ambities om nutsbedrijf te worden' (ABM Financial News)
  18. 26-01-2023 Hogere start Wall Street (ABM Financial News)
  19. 26-01-2023 Mastercard boekt meer omzet en winst (ABM Financial News)
  20. 26-01-2023 Omzet en winst omlaag bij Nucor (ABM Financial News)
  21. 26-01-2023 Nieuwe steunaanvragen VS onverwacht gedaald (ABM Financial News)
  22. 26-01-2023 Amerikaanse economie groeit iets sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  23. 26-01-2023 Stijging orders duurzame goederen VS valt flink mee (ABM Financial News)
  24. 26-01-2023 Comcast ziet winst stijgen (ABM Financial News)
  25. 26-01-2023 Sherwin-Williams waarschuwt voor lagere winst (ABM Financial News)
  26. 26-01-2023 American Airlines overtreft marktverwachtingen (ABM Financial News)
  27. 26-01-2023 Futures Wall Street wijzen omhoog (ABM Financial News)
  28. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetdaling Dow (ABM Financial News)
  29. 26-01-2023 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  30. 26-01-2023 AEX vindt weg omhoog (ABM Financial News)
  31. 26-01-2023 Valuta: euro rond 1,09 dollar (ABM Financial News)
  32. 26-01-2023 Edison: prima derde kwartaal Accsys (ABM Financial News)
  33. 26-01-2023 ING: recent enthousiasme over PostNL overtrokken (ABM Financial News)
  34. 26-01-2023 Berenberg: NSI behaalt doelen (ABM Financial News)
  35. 26-01-2023 Must read: Aandelen zijn beste inflatiehedge (IEXProfs Redactie)
  36. 26-01-2023 DNB legt Coinbase boete van ruim 3 miljoen euro op (ABM Financial News)
  37. 26-01-2023 Deutsche Bank verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  38. 26-01-2023 Degroof: bevredigende resultaten NSI (ABM Financial News)
  39. 26-01-2023 AEX hoger van start gegaan, Adyen herstelt (ABM Financial News)
  40. 26-01-2023 'Tesla schiet tekort' (ABM Financial News)
  41. 26-01-2023 Update: meer omzet en resultaat voor SAP (ABM Financial News)
  42. 26-01-2023 Omzet Accsys in de lift (ABM Financial News)
  43. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetgroei voor RoodMicrotec (ABM Financial News)
  44. 26-01-2023 Heftig allemaal, deze morning call moet u gewoon lezen (Arend Jan Kamp)
  45. 26-01-2023 AEX start handelsdag vermoedelijk hoger na laat herstel op Wall Street (ABM Financial News)
  46. 26-01-2023 Aalberts wil voormalige CFO BAM als commissaris (ABM Financial News)
  47. 26-01-2023 Berenberg verhoogt koersdoel ASML van 615 naar 700 euro (ABM Financial News)
  48. 26-01-2023 CFO Cabka vervangen (ABM Financial News)
  49. 26-01-2023 IBM kondigt ontslagronde aan (ABM Financial News)
  50. 26-01-2023 Nokia verhoogt dividend flink (ABM Financial News)

Indices

AEX 747,21 +5,87 +0,79% 18:05
AEX GR 2.775,88 +21,82 +0,79% 18:05
AMX 1.008,72 +8,82 +0,88% 18:05
ASCX 1.306,99 +7,81 +0,60% 18:05
BEL 20 3.860,91 +5,21 +0,14% 18:05
Germany40^ 15.183,60 +101,96 +0,68% 22:29
UK100 7.783,49 +21,24 +0,27% 22:29
Citi ESTOXX 50 4.183,19 +16,20 +0,39% 22:29
US30^ 33.931,29 +208,24 +0,62% 22:29
Nasd100^ 12.015,71 +208,92 +1,77% 22:29
Japan225^ 27.506,21 +94,52 +0,34% 22:29
US500^ 4.054,79 +41,26 +1,03% 22:29
EUR/USD 1,0891 -0,0023 -0,21% 22:58
BUND 137,84 -0,71 -0,51% 22:29
Brent 87,41 +1,04 +1,20% 22:29
Gold spot 1.929,02 -17,28 -0,89% 22:57
WTI 81,14 +0,55 +0,68% 22:29