Aegon hoger na cijfers in vlakke AEX

Donderdag 11 Augustus 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs bleef donderdag dicht bij huis. Rond de klok van elf uur daalde de AEX fractioneel tot 723,95 punten.

Daarmee lijken beleggers even op adem te komen van de "stevige rally" op woensdag na de laatste inflatiecijfers uit de Verenigde Staten, aldus beleggingsspecialist Justin Blekemolen van Lynx. Vooral Wall Street sloot gisteren fors hoger, op het hoogste niveau in drie maanden tijd, zo merkte Blekemolen op.

In juli kwam de Amerikaanse inflatie op jaarbasis namelijk uit op 8,5 procent, terwijl analisten vooraf op 8,7 procent hadden gerekend, zo bleek woensdag. Een maand eerder in juni lag de inflatie nog op 9,1 procent.

"De afname van de inflatie is hoopvol en zal mogelijk de Fed doen besluiten de rente eind september met slechts 50 basispunten te verhogen in plaats van met 75 basispunten", zo denkt de expert van Lynx. "Tegelijkertijd is de inflatie nog altijd schrikbarend hoog."

De inflatie blijft nog ver verwijderd van de doelstelling, benadrukte ING, die juist wel rekent op een verhoging van 75 basispunten in september. ING waarschuwt er voor dat er nog een hele serie cijfers in aantocht is, waaronder een banenrapport en een nieuw inflatiecijfer, alvorens de Fed weer een nieuw rentebesluit neemt.

"De Fed wil meer bewijs zien dat de inflatie daadwerkelijk afkoelt en wil zelfs dat de inflatie terugvalt tot de helft van het huidige niveau", aldus marktanalist Michael Hewson van CMC Markets. 
 
Het muntpaar euro/dollar koerste rond een niveau van 1,0330. De olieprijzen stegen licht. Vanmiddag brengt oliekartel OPEC het laatste maandrapport naar buiten. Ook zijn er cijfers over de wekelijkse steunaanvragen en de producentenprijzen in de VS.

De vraag naar olie wordt aangejaagd door de hittegolven in Europa en het gebrek aan betaalbaar gas, zo stelde het Internationaal Energieagentschap donderdag in haar maandrapport. Elektriciteitscentrales en de zware industrie zoeken naar alternatieve brandstoffen om aan de stijgende vraag naar elektriciteit toe kunnen voldoen, aldus het agentschap. 

Stijgers en dalers

Onder de hoofdaandelen koerste verzekeraar Aegon maar liefst 8,8 procent hoger na cijfers. Vooral de vrije kasstroom en operationele winst vielen fors hoger uit dan verwacht, zo stelde ING. Aegon verhoogde de outlook voor 2022. Sectorgenoot NN Group verloor daarentegen juist 1,3 procent na cijfers. De verzekeraar genereerde meer kapitaal dan voorzien, terwijl de solvabiliteit onder druk stond.

Het aandeel Shell steeg, ondanks een ex-dividendnotering. De energiereus heeft de plannen voor de overname van vier zonneparken in het Verenigd Koninkrijk bevestigd.

In de AMX wonnen OCI, CTP en AMG tot twee procent. PostNL verloor 2,2 procent en was daarmee de grootste daler. KBC Securities haalde het postbedrijf van de kooplijst. Ook het koersdoel ging drastisch omlaag.

In de AScX won Fastned 8,3 procent na cijfers. ForFarmers leverde 6,6 procent in na cijfers, ondanks dat de resultaten meevielen volgens Degroof Petercam. Ebusco kwam ook met een update, en dat leverde een koersverlies van 5,7 procent op.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 05-10-2022 Amerikaanse olievoorraden gedaald (ABM Financial News)
  2. 05-10-2022 OPEC verlaagt productie inderdaad met 2 miljoen vaten (ABM Financial News)
  3. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  4. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  5. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  6. 05-10-2022 Dienstensector VS groeit iets trager - ISM (ABM Financial News)
  7. 05-10-2022 Amerikaanse dienstensector krimpt minder hard - S&P (ABM Financial News)
  8. 05-10-2022 OPEC overweegt productieverlaging van 2 miljoen vaten - media (ABM Financial News)
  9. 05-10-2022 Beursblik: Bank of America voorziet sterke Europese bedrijfswinsten (ABM Financial News)
  10. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  11. 05-10-2022 Beursblik: banenrapport ADP september oogt stabiel (ABM Financial News)
  12. 05-10-2022 Tekort Amerikaanse handelsbalans daalt (ABM Financial News)
  13. 05-10-2022 ADP: Banengroei Amerika net iets beter dan voorzien (ABM Financial News)
  14. 05-10-2022 Obligatie: Nederland wil tot 2,5 miljard euro ophalen (ABM Financial News)
  15. 05-10-2022 Europese gasopslag voor 90 procent gevuld (ABM Financial News)
  16. 05-10-2022 Welke Slimste Belegger-deelnemer staat nu al 35% in de plus? (Redactie)
  17. 05-10-2022 Rally Wall Street stokt (ABM Financial News)
  18. 05-10-2022 EU hervormt gasprijs (ABM Financial News)
  19. 05-10-2022 Goldman geeft koopadvies op ASMI (ABM Financial News)
  20. 05-10-2022 STMicroelectronics bouwt Italiaanse fabriek (ABM Financial News)
  21. 05-10-2022 Europese beurzen lager rond middaguur (ABM Financial News)
  22. 05-10-2022 'Ebusco zal outlook 2022 handhaven' (ABM Financial News)
  23. 05-10-2022 Valuta: euro rond pariteit (ABM Financial News)
  24. 05-10-2022 Rode koersen in Amsterdam (ABM Financial News)
  25. 05-10-2022 Nulgroei Britse dienstensector (ABM Financial News)
  26. 05-10-2022 Dienstensector eurozone krimpt iets harder dan gedacht (ABM Financial News)
  27. 05-10-2022 Must read: Lagere koersen, dus hogere toekomstrendementen (IEXProfs Redactie)
  28. 05-10-2022 Duitse dienstensector loopt verder terug (ABM Financial News)
  29. 05-10-2022 Franse dienstensector groeit harder (ABM Financial News)
  30. 05-10-2022 Italiaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  31. 05-10-2022 Gazprom levert weer gas vanuit Oostenrijk (ABM Financial News)
  32. 05-10-2022 Spaanse dienstensector krimpt (ABM Financial News)
  33. 05-10-2022 ASMI en Wolters Kluwer winnen in lager geopende AEX (ABM Financial News)
  34. 05-10-2022 Onverwachte productiestijging Franse industrie (ABM Financial News)
  35. 05-10-2022 'Grote overname Arcadis' (ABM Financial News)
  36. 05-10-2022 Deutsche Bank verlaagt koersdoel RELX en Wolters Kluwer (ABM Financial News)
  37. 05-10-2022 Ook laatste aandeelhouders Hunter Douglas moeten stukken aanbieden (ABM Financial News)
  38. 05-10-2022 Lazard Frères Gestion vergroot belang in Brill (ABM Financial News)
  39. 05-10-2022 Duitse export in augustus omhoog (ABM Financial News)
  40. 05-10-2022 Lagere opening voorzien, er is beweging en Arcadis en Elon Musk stelen show (Arend Jan Kamp)
  41. 05-10-2022 Licht lagere opening Damrak voorzien (ABM Financial News)
  42. 05-10-2022 Studieresultaten Onward bevestigen haalbaarheid thuisbehandeling dwarslaesie (ABM Financial News)
  43. 05-10-2022 Nieuw-Zeeland verhoogt rente (ABM Financial News)
  44. 05-10-2022 BAM rondt aandeleninkoop af (ABM Financial News)
  45. 05-10-2022 Arcadis neemt DPS over (ABM Financial News)
  46. 05-10-2022 Europese beurzen openen naar verwachting lager (ABM Financial News)
  47. 05-10-2022 Japanse dienstensector groeit weer (ABM Financial News)
  48. 05-10-2022 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  49. 05-10-2022 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  50. 05-10-2022 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)

Indices

AEX 662,72 -6,87 -1,03% 17:13
AEX GR 2.450,27 -28,45 -1,15% 16:58
AMX 872,19 -16,04 -1,81% 17:13
ASCX 1.162,15 -31,56 -2,64% 16:58
BEL 20 3.443,17 -35,55 -1,02% 17:13
Germany40^ 12.503,30 -167,18 -1,32% 17:13
UK100 7.041,20 0,00 0,00% 17:13
Citi ESTOXX 50 3.439,66 -38,44 -1,11% 17:13
US30^ 29.938,41 -352,71 -1,16% 17:13
Nasd100^ 11.341,04 -241,04 -2,08% 17:13
Japan225^ 26.895,97 -272,62 -1,00% 17:13
US500^ 3.729,68 -60,16 -1,59% 17:13
EUR/USD 0,9858 -0,0126 -1,26% 17:13
BUND 139,81 0,00 0,00% 17:13
Brent 93,35 0,00 0,00% 17:13
Gold spot 1.709,29 -17,21 -1,00% 17:13
WTI 87,87 0,00 0,00% 17:13