Europese beurzen vrijwel vlak gesloten

Vrijdag 25 November 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen zijn vrijdag vrijwel vlak gesloten.

De breed samengestelde STOXX Europe 600 index sloot vlak op 440,73 punten, de Duitse DAX sloot vlak op 14.541,38 punten en voor de Franse CAC 40 resteerde een plus van 0,1 procent op 6.712,48 punten. De Britse FTSE 100 sloot 0,3 procent hoger op 7.486,67 punten.

De Europese aandelenmarkten kwamen vrijdag nauwelijks van hun plek, terwijl de zorgen over het consumentenvertrouwen en de economische groei boven de markt blijven hangen, waarbij beleggers zich vastklampen aan de hoop dat centrale banken hun beleid minder agressief zullen verkrappen.

Vanwege een verkorte handelssessie op Wall Street door Thanksgiving en Black Friday zijn de handelsvolumes vrijdag ook in Europa lager.

"Mogelijk dat in verband met de koopgekte er nog wat extra aandacht van beleggers uitgaat naar retailers als Amazon.com, Walmart en bijvoorbeeld Alibaba", zei analist Justin Blekemolen van online broker LYNX. "Het positieve sentiment onder beleggers wordt bovendien aangewakkerd door ‘dovishe’ geluiden vanuit de Fed", voegde hij toe.

Op macro-economisch vlak werd vrijdag bekend dat het consumentenvertrouwen in Duitsland in december is gestegen, maar niet iets minder sterk dan verwacht, terwijl het vertrouwen in Frankrijk in november ook iets is opgelopen.

De Duitse economie is in het derde kwartaal op kwartaalbasis met 0,4 procent gegroeid. Op jaarbasis groeide de Duitse economie met 1,3 procent. De groeicijfers waren verrassend, oordeelde econoom Carsten Brzeski van ING.

De euro/dollar noteerde op 1,0393. Bij aanvang van de handelsdag bewoog het muntpaar nog op 1,0407 en bij het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,0408 op de borden.

Olie noteerde vrijdag tot 0,3 procent lager.

Bedrijfsnieuws

Lund-Yates van Hargreaves Lansdown zag in heel Europa vooral de koersen van energieaandelen er goed bij liggen vandaag, geholpen door een hogere olieprijs. Zo steeg Shell in Amsterdam 0,8 procent. De koers van het aandeel BP won in Londen 1,2 procent en van TotalEnergies steeg in Parijs 1,3 procent.

In Parijs won ArcelorMittal 0,7 procent en Pernod Ricard daalde 2,2 procent.

In Frankfurt steeg RWE 1,9 procent, Daimler Truck won 1,6 procent en Beiersdorf noteerde 1,4 procent hoger. Zalando daalde 2,8 procent, terwijl Adidas 2,3 procent lager noteerde.

Tussenstanden Wall Street

Rond het slot van de Europese beurzen noteerde de toonaangevende S&P 500 index vlak op 4.027,03 punten. De Dow Jones index steeg 0,5 procent en technologiebeurs Nasdaq noteerde 0,5 procent in het rood.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 26-01-2023 Visa verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  2. 26-01-2023 Zwakke outlook Intel (ABM Financial News)
  3. 26-01-2023 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 26-01-2023 Tesla blikvanger op groen Wall Street (ABM Financial News)
  5. 26-01-2023 Olieprijs stijgt naar 81 dollar (ABM Financial News)
  6. 26-01-2023 Wall Street koerst hoger (ABM Financial News)
  7. 26-01-2023 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  8. 26-01-2023 Sterke groei LVMH (ABM Financial News)
  9. 26-01-2023 Slotcall: Arbeidscontracten in techsector massaal door de shredder (Coen Grutters)
  10. 26-01-2023 AEX eindigt in het groen (ABM Financial News)
  11. 26-01-2023 HAL keert minder dividend uit (ABM Financial News)
  12. 26-01-2023 'Vooral outlook WDP van belang bij kwartaalupdate' (ABM Financial News)
  13. 26-01-2023 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  14. 26-01-2023 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  15. 26-01-2023 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  16. 26-01-2023 Nieuwe woningverkopen VS gestegen (ABM Financial News)
  17. 26-01-2023 'Shell heroverweegt ambities om nutsbedrijf te worden' (ABM Financial News)
  18. 26-01-2023 Hogere start Wall Street (ABM Financial News)
  19. 26-01-2023 Mastercard boekt meer omzet en winst (ABM Financial News)
  20. 26-01-2023 Omzet en winst omlaag bij Nucor (ABM Financial News)
  21. 26-01-2023 Nieuwe steunaanvragen VS onverwacht gedaald (ABM Financial News)
  22. 26-01-2023 Amerikaanse economie groeit iets sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  23. 26-01-2023 Stijging orders duurzame goederen VS valt flink mee (ABM Financial News)
  24. 26-01-2023 Comcast ziet winst stijgen (ABM Financial News)
  25. 26-01-2023 Sherwin-Williams waarschuwt voor lagere winst (ABM Financial News)
  26. 26-01-2023 American Airlines overtreft marktverwachtingen (ABM Financial News)
  27. 26-01-2023 Futures Wall Street wijzen omhoog (ABM Financial News)
  28. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetdaling Dow (ABM Financial News)
  29. 26-01-2023 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  30. 26-01-2023 AEX vindt weg omhoog (ABM Financial News)
  31. 26-01-2023 Valuta: euro rond 1,09 dollar (ABM Financial News)
  32. 26-01-2023 Edison: prima derde kwartaal Accsys (ABM Financial News)
  33. 26-01-2023 ING: recent enthousiasme over PostNL overtrokken (ABM Financial News)
  34. 26-01-2023 Berenberg: NSI behaalt doelen (ABM Financial News)
  35. 26-01-2023 Must read: Aandelen zijn beste inflatiehedge (IEXProfs Redactie)
  36. 26-01-2023 DNB legt Coinbase boete van ruim 3 miljoen euro op (ABM Financial News)
  37. 26-01-2023 Deutsche Bank verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  38. 26-01-2023 Degroof: bevredigende resultaten NSI (ABM Financial News)
  39. 26-01-2023 AEX hoger van start gegaan, Adyen herstelt (ABM Financial News)
  40. 26-01-2023 'Tesla schiet tekort' (ABM Financial News)
  41. 26-01-2023 Update: meer omzet en resultaat voor SAP (ABM Financial News)
  42. 26-01-2023 Omzet Accsys in de lift (ABM Financial News)
  43. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetgroei voor RoodMicrotec (ABM Financial News)
  44. 26-01-2023 Heftig allemaal, deze morning call moet u gewoon lezen (Arend Jan Kamp)
  45. 26-01-2023 AEX start handelsdag vermoedelijk hoger na laat herstel op Wall Street (ABM Financial News)
  46. 26-01-2023 Aalberts wil voormalige CFO BAM als commissaris (ABM Financial News)
  47. 26-01-2023 Berenberg verhoogt koersdoel ASML van 615 naar 700 euro (ABM Financial News)
  48. 26-01-2023 CFO Cabka vervangen (ABM Financial News)
  49. 26-01-2023 IBM kondigt ontslagronde aan (ABM Financial News)
  50. 26-01-2023 Nokia verhoogt dividend flink (ABM Financial News)

Indices

AEX 747,21 +5,87 +0,79% 18:05
AEX GR 2.775,88 +21,82 +0,79% 18:05
AMX 1.008,72 +8,82 +0,88% 18:05
ASCX 1.306,99 +7,81 +0,60% 18:05
BEL 20 3.860,91 +5,21 +0,14% 18:05
Germany40^ 15.183,60 +101,96 +0,68% 22:29
UK100 7.783,49 +21,24 +0,27% 22:29
Citi ESTOXX 50 4.183,19 +16,20 +0,39% 22:29
US30^ 33.931,29 +208,24 +0,62% 22:29
Nasd100^ 12.015,71 +208,92 +1,77% 22:29
Japan225^ 27.506,21 +94,52 +0,34% 22:29
US500^ 4.054,79 +41,26 +1,03% 22:29
EUR/USD 1,0890 -0,0025 -0,23% 23:28
BUND 137,84 -0,71 -0,51% 22:29
Brent 87,41 +1,04 +1,20% 22:29
Gold spot 1.929,20 -17,10 -0,88% 23:20
WTI 81,14 +0,55 +0,68% 22:29