Wall Street vlak gesloten

Vrijdag 25 November 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag na een verkorte handelsdag vlak gesloten.

De toonaangevende S&P 500 index sloot vlak op 4.026,12 punten, de Dow Jones index won 0,5 procent op 34.347,03 punten en de Nasdaq sloot 0,5 procent lager op 11.226,36 punten.

De Amerikaanse aandelenmarkten waren donderdag gesloten vanwege Thanksgiving Day en openden vrijdag de deuren alleen voor een verkorte sessie vanwege BlackFriday. 

In totaal zijn meer dan 166,3 miljoen Amerikanen van plan om te winkelen van Thanksgiving Day tot en met Cyber Monday, circa 8 miljoen personen meer dan vorig jaar, volgens prognoses van de National Retail Federation en Prosper Insights & Analytics.

"Tot nu toe worden de vakantie-uitgaven ondersteund door een sterke banenmarkt, maar het spaargeld uit de coronavirusperiode wordt langzaam uitgehold", zei retail-analist Ted Rosman van Bankrate.com. 

Woensdag sloot Wall Street hoger, nadat uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bank zou kunnen beginnen met het vertragen van zijn agressieve rentebeleid tijdens de komende beleidsvergadering in december.

Bovendien verlaagde de Chinese centrale bank vrijdag de ratio van de deposito's die banken in reserve moeten houden met 0,25 procentpunt tot gemiddeld 7,8 procent, waardoor ongeveer 70 miljard dollar aan geld zou vrijkomen in een economie die gebukt gaat onder een nieuwe uitbraak van het coroanvirus.

De euro/dollar noteerde op 1,0401. Bij aanvang van de handelsdag in New York bewoog het muntpaar nog op 1,0363 en rond het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,0408 op de borden. 

Olie noteerde vrijdag tot 1,7 procent lager.    

Maandag staan in de Verenigde Staten geen macro-publicaties geagendeerd.

Bedrijfsnieuws

Beleggers letten vrijdag met name op de bewegingen van de aandelen van retailers als Walmart, Best Buy en Amazon. Walmart steeg 0,1 procent, Best Buy verloor 0,5 procent, terwijl Amazon.com 0,1 procent lager noteerde.

Apple daalde 2,1 procent. De techreus probeert problemen op te lossen bij zijn grootste iPhone-fabriek in China. Apple zou volgens de Britse tabloid Daily Star interesse hebben om voetbalclub Manchester United over te nemen, hoewel de krant geen bronnen aanhaalde.

Tesla moet ongeveer 80.000 auto's terugroepen in China, vanwege problemen met de software en de veiligheidsgordel, daags nadat de Amerikaanse toezichthouder ook aandrong op een terugroepactie van honderdduizenden auto's. Het aandeel verloor 0,3 procent.

Aandelen Activision Blizzard komen mogelijk in beweging door een bericht van Politico woensdagavond laat dat de Federal Trade Commission de overname door Microsoft zou willen blokkeren. Het aandeel daalde 4,0 procent.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beleggen.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Laatste Berichten

  1. 23-04-2024 Futures voorspellen lichtgroene opening Wall Street (ABM Financial News)
  2. 23-04-2024 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  3. 23-04-2024 Update: AkzoNobel verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  4. 23-04-2024 Valuta: lichte plus voor euro (ABM Financial News)
  5. 23-04-2024 Wangedrag door KPMG-top: kan CEO Hottenhuis blijven? (Peter Olsthoorn)
  6. 23-04-2024 AEX in het groen ondanks koersval Akzo en Randstad (ABM Financial News)
  7. 23-04-2024 Mondiale staalproductie daalt toch weer (ABM Financial News)
  8. 23-04-2024 Britse economie groeit stevig door (ABM Financial News)
  9. 23-04-2024 Economie eurozone groeit meer dan verwacht (ABM Financial News)
  10. 23-04-2024 Bloomberg: Shell in gesprek over belang in LNG Abu Dhabi National Oil (ABM Financial News)
  11. 23-04-2024 Must read: Militaire uitgaven op recordniveau (IEXProfs Redactie)
  12. 23-04-2024 Degroof Petercam: nette jaarstart AkzoNobel (ABM Financial News)
  13. 23-04-2024 Beursblik: Degroof Petercam verlaagt koersdoel Randstad (ABM Financial News)
  14. 23-04-2024 Duitse economie groeit onverwacht (ABM Financial News)
  15. 23-04-2024 Franse economie weer klaar voor groei (ABM Financial News)
  16. 23-04-2024 Legrand koopt Nederlands Enovation (ABM Financial News)
  17. 23-04-2024 Randstad flink omlaag in groene AEX (ABM Financial News)
  18. 23-04-2024 Beursblik: ommekeer voor Allfunds (ABM Financial News)
  19. 23-04-2024 Beursblik: solide cijfers AkzoNobel (ABM Financial News)
  20. 23-04-2024 Oomen groter in Heijmans (ABM Financial News)
  21. 23-04-2024 Beursblik: Omzet Randstad valt licht mee maar brutomarge valt tegen (ABM Financial News)
  22. 23-04-2024 Allfunds trekt meer vermogen aan (ABM Financial News)
  23. 23-04-2024 Groene koersen op het bord, AEX-fondsen met cijfers en een volle agenda (Pieter Kort)
  24. 23-04-2024 Novartis verhoogt outlook (ABM Financial News)
  25. 23-04-2024 AEX start handelsdag naar verwachting in het groen (ABM Financial News)
  26. 23-04-2024 Beursblik: geen grote marktreactie Akzo verwacht na cijfers (ABM Financial News)
  27. 23-04-2024 Aziatische beurzen noteren overwegend hoger (ABM Financial News)
  28. 23-04-2024 Licht meevallende omzet voor Randstad (ABM Financial News)
  29. 23-04-2024 AkzoNobel verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  30. 23-04-2024 Europese beurzen openen naar verwachting hoger (ABM Financial News)
  31. 23-04-2024 Japanse economie groeit harder (ABM Financial News)
  32. 23-04-2024 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  33. 23-04-2024 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  34. 23-04-2024 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  35. 22-04-2024 SAP duikt in de rode cijfers (ABM Financial News)
  36. 22-04-2024 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  37. 22-04-2024 Wall Street hoger gesloten (ABM Financial News)
  38. 22-04-2024 Olieprijs lager gesloten (ABM Financial News)
  39. 22-04-2024 Ava ING keurt alle agendapunten goed (ABM Financial News)
  40. 22-04-2024 Wall Street koerst af op hoger slot (ABM Financial News)
  41. 22-04-2024 Europese beurzen hoger gesloten (ABM Financial News)
  42. 22-04-2024 Slotcall: Alles in het groen behalve de chippers en goud (Rob Stallinga)
  43. 22-04-2024 Prosus geeft impuls aan AEX (ABM Financial News)
  44. 22-04-2024 Brussel opent nieuw onderzoek naar TikTok (ABM Financial News)
  45. 22-04-2024 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  46. 22-04-2024 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  47. 22-04-2024 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  48. 22-04-2024 ASML blijft in Nederland (ABM Financial News)
  49. 22-04-2024 Consumentenvertrouwen eurozone verder verbeterd (ABM Financial News)
  50. 22-04-2024 Beursblik: minder omzet en winst voor Tesla verwacht (ABM Financial News)

Indices

AEX 875,18 +8,67 +1,00% 12:40
AEX GR 3.355,82 +33,40 +1,01% 12:25
AMX 935,17 +6,49 +0,70% 12:40
ASCX 1.197,11 +8,56 +0,72% 12:25
BEL 20 3.883,74 +20,48 +0,53% 12:40
Germany40^ 18.048,60 +187,80 +1,05% 12:40
UK100 8.068,45 +17,34 +0,22% 12:40
Citi ESTOXX 50 4.991,45 +36,49 +0,74% 12:40
US30^ 38.315,01 +64,56 +0,17% 12:40
Nasd100^ 17.269,48 +59,56 +0,35% 12:40
Japan225^ 37.633,71 -90,12 -0,24% 12:40
US500^ 5.025,46 +8,54 +0,17% 12:40
EUR/USD 1,0658 +0,0006 +0,06% 12:40
BUND 131,31 +0,11 +0,08% 12:40
Brent 86,81 -0,27 -0,31% 12:40
Gold spot 2.303,02 -24,22 -1,04% 12:40
WTI 81,70 -0,35 -0,43% 12:40