Wall Street vlak gesloten

Vrijdag 25 November 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag na een verkorte handelsdag vlak gesloten.

De toonaangevende S&P 500 index sloot vlak op 4.026,12 punten, de Dow Jones index won 0,5 procent op 34.347,03 punten en de Nasdaq sloot 0,5 procent lager op 11.226,36 punten.

De Amerikaanse aandelenmarkten waren donderdag gesloten vanwege Thanksgiving Day en openden vrijdag de deuren alleen voor een verkorte sessie vanwege BlackFriday. 

In totaal zijn meer dan 166,3 miljoen Amerikanen van plan om te winkelen van Thanksgiving Day tot en met Cyber Monday, circa 8 miljoen personen meer dan vorig jaar, volgens prognoses van de National Retail Federation en Prosper Insights & Analytics.

"Tot nu toe worden de vakantie-uitgaven ondersteund door een sterke banenmarkt, maar het spaargeld uit de coronavirusperiode wordt langzaam uitgehold", zei retail-analist Ted Rosman van Bankrate.com. 

Woensdag sloot Wall Street hoger, nadat uit de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve bleek dat de Amerikaanse centrale bank zou kunnen beginnen met het vertragen van zijn agressieve rentebeleid tijdens de komende beleidsvergadering in december.

Bovendien verlaagde de Chinese centrale bank vrijdag de ratio van de deposito's die banken in reserve moeten houden met 0,25 procentpunt tot gemiddeld 7,8 procent, waardoor ongeveer 70 miljard dollar aan geld zou vrijkomen in een economie die gebukt gaat onder een nieuwe uitbraak van het coroanvirus.

De euro/dollar noteerde op 1,0401. Bij aanvang van de handelsdag in New York bewoog het muntpaar nog op 1,0363 en rond het sluiten van de Amerikaanse beurzen op donderdag stond er een stand van 1,0408 op de borden. 

Olie noteerde vrijdag tot 1,7 procent lager.    

Maandag staan in de Verenigde Staten geen macro-publicaties geagendeerd.

Bedrijfsnieuws

Beleggers letten vrijdag met name op de bewegingen van de aandelen van retailers als Walmart, Best Buy en Amazon. Walmart steeg 0,1 procent, Best Buy verloor 0,5 procent, terwijl Amazon.com 0,1 procent lager noteerde.

Apple daalde 2,1 procent. De techreus probeert problemen op te lossen bij zijn grootste iPhone-fabriek in China. Apple zou volgens de Britse tabloid Daily Star interesse hebben om voetbalclub Manchester United over te nemen, hoewel de krant geen bronnen aanhaalde.

Tesla moet ongeveer 80.000 auto's terugroepen in China, vanwege problemen met de software en de veiligheidsgordel, daags nadat de Amerikaanse toezichthouder ook aandrong op een terugroepactie van honderdduizenden auto's. Het aandeel verloor 0,3 procent.

Aandelen Activision Blizzard komen mogelijk in beweging door een bericht van Politico woensdagavond laat dat de Federal Trade Commission de overname door Microsoft zou willen blokkeren. Het aandeel daalde 4,0 procent.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 26-01-2023 Visa verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  2. 26-01-2023 Zwakke outlook Intel (ABM Financial News)
  3. 26-01-2023 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 26-01-2023 Tesla blikvanger op groen Wall Street (ABM Financial News)
  5. 26-01-2023 Olieprijs stijgt naar 81 dollar (ABM Financial News)
  6. 26-01-2023 Wall Street koerst hoger (ABM Financial News)
  7. 26-01-2023 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  8. 26-01-2023 Sterke groei LVMH (ABM Financial News)
  9. 26-01-2023 Slotcall: Arbeidscontracten in techsector massaal door de shredder (Coen Grutters)
  10. 26-01-2023 AEX eindigt in het groen (ABM Financial News)
  11. 26-01-2023 HAL keert minder dividend uit (ABM Financial News)
  12. 26-01-2023 'Vooral outlook WDP van belang bij kwartaalupdate' (ABM Financial News)
  13. 26-01-2023 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  14. 26-01-2023 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  15. 26-01-2023 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  16. 26-01-2023 Nieuwe woningverkopen VS gestegen (ABM Financial News)
  17. 26-01-2023 'Shell heroverweegt ambities om nutsbedrijf te worden' (ABM Financial News)
  18. 26-01-2023 Hogere start Wall Street (ABM Financial News)
  19. 26-01-2023 Mastercard boekt meer omzet en winst (ABM Financial News)
  20. 26-01-2023 Omzet en winst omlaag bij Nucor (ABM Financial News)
  21. 26-01-2023 Nieuwe steunaanvragen VS onverwacht gedaald (ABM Financial News)
  22. 26-01-2023 Amerikaanse economie groeit iets sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  23. 26-01-2023 Stijging orders duurzame goederen VS valt flink mee (ABM Financial News)
  24. 26-01-2023 Comcast ziet winst stijgen (ABM Financial News)
  25. 26-01-2023 Sherwin-Williams waarschuwt voor lagere winst (ABM Financial News)
  26. 26-01-2023 American Airlines overtreft marktverwachtingen (ABM Financial News)
  27. 26-01-2023 Futures Wall Street wijzen omhoog (ABM Financial News)
  28. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetdaling Dow (ABM Financial News)
  29. 26-01-2023 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  30. 26-01-2023 AEX vindt weg omhoog (ABM Financial News)
  31. 26-01-2023 Valuta: euro rond 1,09 dollar (ABM Financial News)
  32. 26-01-2023 Edison: prima derde kwartaal Accsys (ABM Financial News)
  33. 26-01-2023 ING: recent enthousiasme over PostNL overtrokken (ABM Financial News)
  34. 26-01-2023 Berenberg: NSI behaalt doelen (ABM Financial News)
  35. 26-01-2023 Must read: Aandelen zijn beste inflatiehedge (IEXProfs Redactie)
  36. 26-01-2023 DNB legt Coinbase boete van ruim 3 miljoen euro op (ABM Financial News)
  37. 26-01-2023 Deutsche Bank verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  38. 26-01-2023 Degroof: bevredigende resultaten NSI (ABM Financial News)
  39. 26-01-2023 AEX hoger van start gegaan, Adyen herstelt (ABM Financial News)
  40. 26-01-2023 'Tesla schiet tekort' (ABM Financial News)
  41. 26-01-2023 Update: meer omzet en resultaat voor SAP (ABM Financial News)
  42. 26-01-2023 Omzet Accsys in de lift (ABM Financial News)
  43. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetgroei voor RoodMicrotec (ABM Financial News)
  44. 26-01-2023 Heftig allemaal, deze morning call moet u gewoon lezen (Arend Jan Kamp)
  45. 26-01-2023 AEX start handelsdag vermoedelijk hoger na laat herstel op Wall Street (ABM Financial News)
  46. 26-01-2023 Aalberts wil voormalige CFO BAM als commissaris (ABM Financial News)
  47. 26-01-2023 Berenberg verhoogt koersdoel ASML van 615 naar 700 euro (ABM Financial News)
  48. 26-01-2023 CFO Cabka vervangen (ABM Financial News)
  49. 26-01-2023 IBM kondigt ontslagronde aan (ABM Financial News)
  50. 26-01-2023 Nokia verhoogt dividend flink (ABM Financial News)

Indices

AEX 747,21 +5,87 +0,79% 18:05
AEX GR 2.775,88 +21,82 +0,79% 18:05
AMX 1.008,72 +8,82 +0,88% 18:05
ASCX 1.306,99 +7,81 +0,60% 18:05
BEL 20 3.860,91 +5,21 +0,14% 18:05
Germany40^ 15.183,60 +101,96 +0,68% 22:29
UK100 7.783,49 +21,24 +0,27% 22:29
Citi ESTOXX 50 4.183,19 +16,20 +0,39% 22:29
US30^ 33.931,29 +208,24 +0,62% 22:29
Nasd100^ 12.015,71 +208,92 +1,77% 22:29
Japan225^ 27.506,21 +94,52 +0,34% 22:29
US500^ 4.054,79 +41,26 +1,03% 22:29
EUR/USD 1,0893 -0,0022 -0,20% 22:44
BUND 137,84 -0,71 -0,51% 22:29
Brent 87,41 +1,04 +1,20% 22:29
Gold spot 1.928,93 -17,37 -0,89% 22:35
WTI 81,14 +0,55 +0,68% 22:29