Europese beurzen openen naar verwachting vlak

Maandag 5 December 2022 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Europese beurzen gaan maandag een vlakke opening tegemoet en oliehandelaren kunnen reageren op het besluit van OPEC+ om geen wijzigingen aan te brengen in de productie. Dat betekent dat er ook in januari dagelijks 2 miljoen vaten minder worden geproduceerd.  

IG voorziet een openingswinst van 10 punten voor de Duitse DAX en een plus van 2 punten voor de Franse CAC 40. De Britse FTSE lijkt 1 punt hoger te openen.

De aandelenmarkten in Europa zijn vrijdag overwegend lager geëindigd.

"De Europese beurzen zakten terug ten opzichte van het hoogste punt van de week na een verrassend sterk Amerikaans banenrapport", zag marktanalist Michael Hewson van CMC Markets.

De producentenprijzen van de eurozone lieten in oktober een stijging van 30,8 procent op jaarbasis zien tegen 41,9 procent in september. Er was een stijging van 31,7 procent verwacht. Op maandbasis daalden deze prijzen met 2,9 procent bij een verwachte afname van 2,0 procent en een stijging met 1,6 procent in september op maandbasis.

Bedrijfsnieuws

In Parijs deed Teleperformance goede zaken met een plus van ruim 3 procent. Worldline was hekkensluiter, met een verlies van 2 procent.

Vastgoedaandelen waren in trek. In Frankfurt ging Vonovia aan kop met een winst van bijna 3 procent. Unibail-Rodamco-Westfield steeg licht.

In Brussel won VGP zo'n 4 procent en WDP bijna 2 procent.

Tech stond onder druk, met halfgeleideraandelen die terrein verloren. Infineon en STMIcroelectronics daalden en half procent tot een procent en ASML leverde bijna 1,5 procent in.

Euro STOXX 50         3.977,90 (-0,2%)
STOXX Europe 600        443,29 (-0,2%)
DAX                  14.529,39 (+0,3%)
CAC 40                6.742,25 (-0,2%)
FTSE 100              7.556,23 (-0,03%)
SMI                  11.198,13 (-0,4%)
AEX                     731,04 (-0,1%)
BEL 20                3.754,22 (-1,5%)
FTSE MIB             24.621,72 (-0,3%)
IBEX 35               8.382,60 (-0,3%)

AMERIKAANSE AANDELEN

Wall Street gaat maandag een vlakke opening tegemoet.

De Amerikaanse beurzen zijn vrijdag verdeeld geëindigd. Alle aandacht ging uit naar het Amerikaanse banenrapport. In november kwamen er 263.000 banen bij, waar economen rekenden op 200.000 nieuwe banen. De werkloosheid bleef stabiel op 3,7 procent, terwijl het gemiddeld uurloon op jaarbasis met 5,1 procent steeg tot 32,82 dollar per uur. De arbeidsparticipatie kwam uit op 62,1 procent.

"Met een loongroei van meer dan 5 procent en ook nog een versnelling in de loongroei op maandbasis, lijkt de Fed nog niet de beoogde loongroei op jaarbasis van circa 3 procent in het vizier te hebben die het beleidsorgaan nodig acht voor een inflatie van ongeveer 2 procent", zei marktanalist Philip Marey van Rabobank.

"Dergelijke bewegingen bieden nog genoeg voer voor de haviken, waar Fed-voorzitter Jerome Powell er overigens één van is", aldus Marey.

De markt was voor het banenrapport juist optimistisch dat kleinere rentestappen in aantocht zijn, na een dovish toespraak van Fed-voorzitter Jerome Powell eerder deze week en beter dan verwachte inflatiecijfers.

WTI-olie daalde 1,5 procent in aanloop naar de OPEC+ bijeenkomst op zondag. De OPEC en bondgenoten besloten om 2 miljoen vaten olie minder per dag te blijven produceren. Begin oktober besloot OPEC+ om de productie met 2 miljoen vaten per dag terug te brengen. Maandagochtend koersten de olieprijzen krap een procent hoger op circa 80,60 dollar.

De Europese Unie bereikte vrijdag een akkoord over een limiet van 60 dollar voor een vat Russische olie, wat de weg vrijmaakt voor de G7 om het prijsplafond maandag te lanceren. Maandag gaat ook een Europees importverbod in.

Bedrijfsnieuws

Marvell Technology verloor zo'n 1,5 procent, na tegenvallende kwartaalcijfers en een teleurstellende outlook.

Asana daalde ruim 10 procent. Het softwarebedrijf gaf een tegenvallende omzetprognose voor het vierde kwartaal af.

UiPath won ruim 12 procent, nadat het bedrijf dat software voor robotisering maakt een omzetverwachting afgaf voor het lopende kwartaal die de verwachtingen van analisten overtrof.

Ulta Beauty daalde licht. De omzet van de retailer van schoonheidsproducten steeg het afgelopen kwartaal met 17,2 procent. Het bedrijf verhoogde tevens de vooruitzichten voor het hele boekjaar.

Smartsheet won zo'n 16,5 procent. Het concern rapporteerde een kleiner dan verwacht verlies in het afgelopen kwartaal, terwijl de verwachtingen voor het vierde kwartaal de ramingen van Wall Street overtroffen.

Cloudbeveiligingsbedrijf Zscaler zei dat het maanden langer duurt dan normaal om deals af te ronden. Desondanks gaf het bedrijf een outlook af die de verwachtingen van analisten overtrof. Het aandeel daalde toch bijna 11 procent.

S&P 500 index                4.071,70 (-0,1%)
Dow Jones index             34.429,88 (+0,1%)
Nasdaq Composite            11.461,50 (-0,2%)

AZIE

De Aziatische beurzen noteren maandag overwegend hoger.

Nikkei 225             27.769,35 (-0,0%)
Shanghai Composite     3.209,71 (+1,7%)
Hang Seng              19.350,16 (+3,6%)

VALUTA

De euro/dollar noteerde vanochtend op 1,0578. Vrijdagavond noteerde het muntpaar op 1,0538.

USD/JPY Yen   134,59
EUR/USD Euro  1,0578
EUR/JPY Yen   142,37

MACRO-AGENDA:
02:30 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (Jap)
03:45 Inkoopmanagersindex diensten Caixin - November (Chi)
09:15 Inkoopmanagersindex diensten - November (Spa)
09:30 Inkoopmanagersindex diensten - November (Ita)
09:50 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (Fra)
09:55 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (Dld)
10:00 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (eur)
10:00 Inflatie - November (Tur)
10:30 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (VK)
11:00 Detailhandelsverkopen - Oktober (eur)
15:45 Inkoopmanagersindex diensten - November def. (VS)
16:00 Inkoopmanagersindex diensten ISM - November (VS)
16:00 Fabrieksorders - Oktober (VS)

BEDRIJFSNIEUWS:
- Geen agendapunten

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 26-01-2023 Visa verslaat verwachtingen (ABM Financial News)
  2. 26-01-2023 Zwakke outlook Intel (ABM Financial News)
  3. 26-01-2023 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 26-01-2023 Tesla blikvanger op groen Wall Street (ABM Financial News)
  5. 26-01-2023 Olieprijs stijgt naar 81 dollar (ABM Financial News)
  6. 26-01-2023 Wall Street koerst hoger (ABM Financial News)
  7. 26-01-2023 Europese beurzen sluiten hoger (ABM Financial News)
  8. 26-01-2023 Sterke groei LVMH (ABM Financial News)
  9. 26-01-2023 Slotcall: Arbeidscontracten in techsector massaal door de shredder (Coen Grutters)
  10. 26-01-2023 AEX eindigt in het groen (ABM Financial News)
  11. 26-01-2023 HAL keert minder dividend uit (ABM Financial News)
  12. 26-01-2023 'Vooral outlook WDP van belang bij kwartaalupdate' (ABM Financial News)
  13. 26-01-2023 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  14. 26-01-2023 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  15. 26-01-2023 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  16. 26-01-2023 Nieuwe woningverkopen VS gestegen (ABM Financial News)
  17. 26-01-2023 'Shell heroverweegt ambities om nutsbedrijf te worden' (ABM Financial News)
  18. 26-01-2023 Hogere start Wall Street (ABM Financial News)
  19. 26-01-2023 Mastercard boekt meer omzet en winst (ABM Financial News)
  20. 26-01-2023 Omzet en winst omlaag bij Nucor (ABM Financial News)
  21. 26-01-2023 Nieuwe steunaanvragen VS onverwacht gedaald (ABM Financial News)
  22. 26-01-2023 Amerikaanse economie groeit iets sterker dan verwacht (ABM Financial News)
  23. 26-01-2023 Stijging orders duurzame goederen VS valt flink mee (ABM Financial News)
  24. 26-01-2023 Comcast ziet winst stijgen (ABM Financial News)
  25. 26-01-2023 Sherwin-Williams waarschuwt voor lagere winst (ABM Financial News)
  26. 26-01-2023 American Airlines overtreft marktverwachtingen (ABM Financial News)
  27. 26-01-2023 Futures Wall Street wijzen omhoog (ABM Financial News)
  28. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetdaling Dow (ABM Financial News)
  29. 26-01-2023 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  30. 26-01-2023 AEX vindt weg omhoog (ABM Financial News)
  31. 26-01-2023 Valuta: euro rond 1,09 dollar (ABM Financial News)
  32. 26-01-2023 Edison: prima derde kwartaal Accsys (ABM Financial News)
  33. 26-01-2023 ING: recent enthousiasme over PostNL overtrokken (ABM Financial News)
  34. 26-01-2023 Berenberg: NSI behaalt doelen (ABM Financial News)
  35. 26-01-2023 Must read: Aandelen zijn beste inflatiehedge (IEXProfs Redactie)
  36. 26-01-2023 DNB legt Coinbase boete van ruim 3 miljoen euro op (ABM Financial News)
  37. 26-01-2023 Deutsche Bank verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  38. 26-01-2023 Degroof: bevredigende resultaten NSI (ABM Financial News)
  39. 26-01-2023 AEX hoger van start gegaan, Adyen herstelt (ABM Financial News)
  40. 26-01-2023 'Tesla schiet tekort' (ABM Financial News)
  41. 26-01-2023 Update: meer omzet en resultaat voor SAP (ABM Financial News)
  42. 26-01-2023 Omzet Accsys in de lift (ABM Financial News)
  43. 26-01-2023 Dubbelcijferige omzetgroei voor RoodMicrotec (ABM Financial News)
  44. 26-01-2023 Heftig allemaal, deze morning call moet u gewoon lezen (Arend Jan Kamp)
  45. 26-01-2023 AEX start handelsdag vermoedelijk hoger na laat herstel op Wall Street (ABM Financial News)
  46. 26-01-2023 Aalberts wil voormalige CFO BAM als commissaris (ABM Financial News)
  47. 26-01-2023 Berenberg verhoogt koersdoel ASML van 615 naar 700 euro (ABM Financial News)
  48. 26-01-2023 CFO Cabka vervangen (ABM Financial News)
  49. 26-01-2023 IBM kondigt ontslagronde aan (ABM Financial News)
  50. 26-01-2023 Nokia verhoogt dividend flink (ABM Financial News)

Indices

AEX 747,21 +5,87 +0,79% 26 jan
AEX GR 2.775,88 +21,82 +0,79% 26 jan
AMX 1.008,72 +8,82 +0,88% 26 jan
ASCX 1.306,99 +7,81 +0,60% 26 jan
BEL 20 3.860,91 +5,21 +0,14% 26 jan
Germany40^ 15.183,60 +50,75 +0,34% 26 jan
UK100 7.783,49 0,00 0,00% 26 jan
Citi ESTOXX 50 4.183,19 +16,20 +0,39% 26 jan
US30^ 33.931,29 0,00 0,00% 26 jan
Nasd100^ 12.015,71 0,00 0,00% 26 jan
Japan225^ 27.506,21 0,00 0,00% 26 jan
US500^ 4.054,79 0,00 0,00% 26 jan
EUR/USD 1,0872 -0,0020 -0,18% 05:14
BUND 137,84 0,00 0,00% 26 jan
Brent 87,41 0,00 0,00% 26 jan
Gold spot 1.923,61 -5,49 -0,28% 05:14
WTI 81,14 0,00 0,00% 26 jan