Vlakke start AEX voorzien

Dinsdag 7 Februari 2023 | Bron: ABM Financial News

(ABM FN-Dow Jones) De Amsterdamse beurs gaat dinsdag naar verwachting zonder grote beweging van start. Futures op de AEX index noteren ongeveer een uur voor de beursgong vrijwel onveranderd. 

Maandag startte de AEX de handelsweek nog met een verlies van 1,5 procent op een slotstand van 752,40 punten. Defensieve aandelen waren in trek, terwijl techaandelen juist getroffen werden door flinke winstnemingen, vanwege rentevrees.

Eind vorige week kwam die vrees terug in beeld na een sterker dan verwacht Amerikaans banenrapport, wat suggereert dat de economie goed blijft liggen, ondanks de monetaire verkrapping van de Federal Reserve.

"Enerzijds zou een veerkrachtige arbeidsmarkt de bereidheid en het vermogen van huishoudens om te blijven consumeren kunnen aanjagen en zo de bedrijfswinsten en aandelen op korte termijn ondersteunen", zei BCA Research.

Maar de implicaties op de lange termijn kunnen ernstiger zijn: als een tweede inflatiegolf zou ontstaan, zou de Fed nog krachtiger moeten optreden, wat misschien zou kunnen leiden tot een diepe recessie, waarschuwde BCA Research.

De markt reageerde tevens op de politieke onrust tussen de VS en China nadat Joe Biden opdracht had gegeven een Chinese ballon in het Amerikaanse luchtruim neer te halen. China zei dat de ballon bedoeld was om het weer in de gaten te houden, niet om te spioneren, en dat de ballon uit koers was geraakt.

Op Wall Street sloot techbeurs Nasdaq maandagavond 1,0 procent lager, terwijl de meer traditioneel samengestelde Dow Jones index met 0,1 procent slechts nipt terrein prijs gaf. 

"Ik denk dat beleggers zich aan het heroriënteren zijn [na de vrijgave van het banenrapport], en daarom zie je dat markten roteren en zich een beetje terugtrekken”, zij analiste Sinead Colton Grant van BNY Mellon.

Vandaag neemt Fed-voorzitter Jerome Powell deel aan een paneldiscussie bij de Economic Club of Washington. De markt zal op scherp staan om eventuele hints met betrekking tot het Amerikaanse monetaire beleid.

De maartfuture voor een vat West Texas Intermediate ruwe olie sloot daarnaast maandag in New York 1,0 procent hoger op 74,11 dollar. In de Aziatische handel vanochtend stijgt de future met anderhalf procent verder. Onder meer zorgen over het aanbod van olie door de sluiting van een grote exportterminal na de aardbeving in Turkije, hebben een prijsopdrijvend effect. 

De Aziatische aandelenmarkten laten vanochtend een verbeeld zien, maar de hoofdindices noteren binnen een bandbreedte van minder dan een half procent ten opzichte van het slot van maandag. 

De Reserve Bank of Australia verhoogde vanochtend voor de vierde keer op rij de rente met 25 basispunten, naar 3,35 procent, na een reeks van vier renteverhogingen met 50 basispunten. De centrale bank gaf vanochtend aan dat nog meer renteverhogingen nodig zijn om de inflatie te bestrijden.

Bedrijfsnieuws

Kepler Cheuvreux verhoogde het koersdoel voor IMCD van 145,50 naar 168,50 euro, bij handhaving van het Houden advies.

ForFarmers UK en 2Agriculture zien af van hun beoogde samenwerking.

Slotstanden Wall Street

De S&P 500 index daalde maandag 0,6 procent tot 4.111,04 punten, de Dow Jones index verloor 0,1 procent op 33.891,02 punten en de Nasdaq sloot 1,0 procent lager op 11.887,45 punten.

Bron: ABM Financial News

Laatste Berichten

  1. 12-04-2024 Europese beurzen terughoudend het weekend in (ABM Financial News)
  2. 12-04-2024 Video: cyclische aandelen bieden kansen (ABM Financial News)
  3. 12-04-2024 Slotcall: even was 900 binnen handbereik, maar Wall Street verpest het feest (Jasperien van Weerdt)
  4. 12-04-2024 AEX weet recordkoers niet vast te houden (ABM Financial News)
  5. 12-04-2024 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  6. 12-04-2024 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  7. 12-04-2024 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  8. 12-04-2024 Consumentenvertrouwen VS zakt terug (ABM Financial News)
  9. 12-04-2024 IEX BeleggersPodcast: van kopercrisis naar grondstoffenrally? Plus: Shell & ASML (Redactie IEX)
  10. 12-04-2024 Beursblik: Barclays zet Randstad op de verkooplijst (ABM Financial News)
  11. 12-04-2024 Rode openingsindicatie Wall Street (ABM Financial News)
  12. 12-04-2024 Importprijzen VS stijgen iets meer dan verwacht (ABM Financial News)
  13. 12-04-2024 Beter dan verwachte kwartaalcijfers voor Citigroup (ABM Financial News)
  14. 12-04-2024 SBM Offshore ontvangt nieuwe opdracht van ExxonMobil (ABM Financial News)
  15. 12-04-2024 Winstdaling Wells Fargo valt mee (ABM Financial News)
  16. 12-04-2024 Meer winst voor JPMorgan (ABM Financial News)
  17. 12-04-2024 BlackRock boekt meer winst dan verwacht (ABM Financial News)
  18. 12-04-2024 Wall Street wacht in het rood op start cijferseizoen (ABM Financial News)
  19. 12-04-2024 Beursblik: winstgevendheid Just Eat kan in New York omhoog (ABM Financial News)
  20. 12-04-2024 Europese beurzen hoger rond middaguur (ABM Financial News)
  21. 12-04-2024 Beursblik: Amerikaanse banken klaar voor aftrap cijferseizoen (ABM Financial News)
  22. 12-04-2024 Valuta: euro glijdt verder weg (ABM Financial News)
  23. 12-04-2024 Mooie winsten op Damrak (ABM Financial News)
  24. 12-04-2024 CEO: Kendrion neemt heel strategische beslissing (ABM Financial News)
  25. 12-04-2024 Beursblik: UBS verhoogt koersdoel ASML (ABM Financial News)
  26. 12-04-2024 KBC Securities verlaagt koersdoel Galapagos naar 50 euro (ABM Financial News)
  27. 12-04-2024 Must read: Deze 15 aandelen had u vooral niet moeten hebben (IEXProfs Redactie)
  28. 12-04-2024 Beursblik: ING ziet Kendrion positieve draai maken (ABM Financial News)
  29. 12-04-2024 Beursblik: Kendrion doet Automotive tegen lage waardering de deur uit (ABM Financial News)
  30. 12-04-2024 AEX op weg naar 900 punten, onder aanvoering ASML en ASMI (ABM Financial News)
  31. 12-04-2024 Goldman Sachs haalt ABN en ING van de kooplijst (ABM Financial News)
  32. 12-04-2024 Franse inflatie definitief flink gedaald (ABM Financial News)
  33. 12-04-2024 Citi verhoogt koersdoelen ASML en ASMI (ABM Financial News)
  34. 12-04-2024 Britse industrie produceert meer in februari (ABM Financial News)
  35. 12-04-2024 Britse export omhoog (ABM Financial News)
  36. 12-04-2024 Duitse inflatie verder gedaald (ABM Financial News)
  37. 12-04-2024 Kendrion verkoopt automotive-activiteiten in Europa en VS (ABM Financial News)
  38. 12-04-2024 AEX gaat vrolijk door en Amerikaanse grootbanken trappen cijferseizoen af (Youri van Heumen)
  39. 12-04-2024 AEX start handelsdag naar verwachting in het groen (ABM Financial News)
  40. 12-04-2024 PPF vergroot belang in InPost (ABM Financial News)
  41. 12-04-2024 Beursblik: Berenberg verlaagt koersdoel Fagron licht (ABM Financial News)
  42. 12-04-2024 Aziatische beurzen doen stap terug (ABM Financial News)
  43. 12-04-2024 Europese beurzen openen naar verwachting hoger (ABM Financial News)
  44. 12-04-2024 Nederlandse export in februari weer gedaald (ABM Financial News)
  45. 12-04-2024 Iets minder faillissementen in maart (ABM Financial News)
  46. 12-04-2024 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  47. 12-04-2024 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  48. 12-04-2024 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)
  49. 11-04-2024 Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  50. 11-04-2024 Wall Street herstelt na rentevrees (ABM Financial News)

Indices

AEX 883,45 -0,34 -0,04% 18:05
AEX GR 3.385,85 +0,89 +0,03% 18:05
AMX 935,33 -3,57 -0,38% 18:05
ASCX 1.248,99 -4,79 -0,38% 18:05
BEL 20 3.850,04 +13,19 +0,34% 18:05
Germany40^ 17.885,40 -69,08 -0,38% 18:51
UK100 7.971,00 +20,61 +0,26% 18:51
Citi ESTOXX 50 4.942,49 -53,14 -1,06% 18:51
US30^ 38.096,53 -225,59 -0,59% 17:28
Nasd100^ 18.071,26 -212,12 -1,16% 17:29
Japan225^ 38.951,94 -609,75 -1,54% 17:22
US500^ 5.128,84 -75,29 -1,45% 18:32
EUR/USD 1,0641 -0,0086 -0,80% 18:51
BUND 132,66 +1,02 +0,77% 18:50
Brent 90,53 +0,37 +0,41% 18:51
Gold spot 2.368,18 -4,20 -0,18% 18:51
WTI 85,27 -0,31 -0,36% 18:51