31,500
-0,680 (-2,11%)

Fundamentele analyse Umicore

Umicore is een wereldwijd materiaaltechnologie- en recyclagebedrijf dat zich toelegt op de toepassingsgebieden chemie, materiaalkunde, metallurgie en recyclage. De activiteiten zijn gericht op vier business groups. "Catalysis" levert autokatalysatoren voor benzine- en dieselvoertuigen voor lichte toepassingen en voor zware dieseltoepassingen, waaronder vrachtwagens en andere grote voertuigen. De groep produceert ook componenten op basis van edele metalen voor gebruik in de fijnchemie, de biowetenschap en de farmaceutische industrie. De meerderheid van de "Energy Materials" producten zijn hoogzuivere metalen, legeringen, verbindingen en technische producten op basis van kobalt, germanium, nikkel en indium. "Performance Materials" is georganiseerd rond de business units Zinc Chemicals, Electroplating, Platinum Engineered Materials, Technical Materials en Building Products. "Recycling" behandelt complexe afvalstromen die edele en andere non-ferrometalen bevatten.

Gegevens Umicore

Aantal werknemers 11.050
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 240.870
Cashflow per aandeel 5,23
Intrinsieke waarde per aandeel 12,12
Koers Intrinsieke waarde verhouding 2,95
Rendement eigen vermogen (%) 19,88
Koers einde boekjaar 35,75

NAW Gegevens Umicore

Adres 31 Broekstraat
Postcode 1000
Plaats Brussels
Land Belgium
Tel +32 (0)2 227 7111
Fax +32 (0)2 227 7900
Website www.umicore.com
E-mail ir@umicore.com

Kerncijfers Umicore

Kerncijfers 2021202020192018
Omzet (mln.) 24.232,5220.791,4817.606,2013.818,34
EBITDA (mln.) 1.217,72667,09755,08700,28
Bedrijfs resultaat (mln.) 878,94304,59447,51473,12
Resultaat voor belasting (mln.) 805,99195,06395,91431,08
Netto winst (mln.) 618,96130,53287,79316,98
Winst per aandeel 2,570,541,201,32
Koers winst verhouding 13,9172,7636,1326,41
Dividend per aandeel 0,800,750,380,75
Dividend rendement 2,24%1,91%0,88%2,15%

Balans Umicore

Balans (mln.) 2021202020192018
Materiële activa 2.351,132.163,662.094,701.601,90
Immateriële activa 339,85346,89370,90337,30
Financiële activa 169,26148,19161,50159,40
Vaste activa 3.102,772.895,692.810,202.246,20
Voorraden 2.869,072.718,092.462,302.308,10
Debiteuren 1.375,771.344,371.171,84871,04
Overige vorderingen 46,7639,5545,4061,70
Liquide middelen 1.194,441.010,31271,70285,10
Vlottende activa 5.942,475.445,204.213,203.807,10
Totaal activa 9.045,248.340,897.023,396.053,31
Gewoon kapitaal 3.112,882.557,182.593,472.609,41
Preferent kapitaal -196,37-367,83-334,53-277,69
Aandeel van derden 54,3964,6767,0049,90
Langlopende schulden 2.398,402.359,901.686,801.185,38
Kortlopende schulden 3.479,573.359,142.676,102.208,59
Totaal passiva 9.045,248.340,897.023,396.053,31

Overige data Umicore

2021202020192018
Aantal werknemers 11.05010.85911.15210.419
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 240.870240.590246.400246.400
Cashflow per aandeel 5,232,201,94-0,11
Intrinsieke waarde per aandeel 12,129,8810,169,86
Koers Intrinsieke waarde verhouding 2,953,984,273,54
Rendement eigen vermogen (%) 19,885,1011,1012,15
Koers einde boekjaar 35,7539,2943,3634,86

Raad van bestuur Umicore

CEO Mathias Miedreich
CFO Filip Platteeuw
Chairman (Board of Directors) Thomas Leysen
CSO Frank Daufenbach
Member of Board of Directors Karel Vinck
Member of Board of Directors Eric Meurice
Member of Board of Directors Ines Kolmsee
Member of Board of Directors Birgit Behrendt
Member of Board of Directors Koenraad Debackere
Member of Board of Directors Françoise Chombar
Member of Board of Directors Laurent Raets
Member of Board of Directors Mark Garrett
Member of Board of Directors Mario Armero
Member of the Management Board Denis Goffaux
Member of the Management Board Ralph Kiessling
Member of the Management Board Géraldine Nolens
Member of the Management Board Bart Sap

Indices

AEX 664,45 -5,14 -0,77% 18:05
AEX GR 2.460,27 -18,45 -0,74% 17:55
AMX 873,50 -14,73 -1,66% 18:05
ASCX 1.166,36 -27,35 -2,29% 17:55
BEL 20 3.446,50 -32,22 -0,93% 18:05
Germany40^ 12.562,20 -108,28 -0,85% 18:10
UK100 7.060,94 0,00 0,00% 18:10
Citi ESTOXX 50 3.456,66 -21,44 -0,62% 18:10
US30^ 30.062,89 -228,23 -0,75% 18:10
Nasd100^ 11.427,27 -154,81 -1,34% 18:10
Japan225^ 26.970,97 -197,62 -0,73% 18:10
US500^ 3.749,93 -39,91 -1,05% 18:10
EUR/USD 0,9870 -0,0114 -1,14% 18:10
BUND 139,80 0,00 0,00% 18:10
Brent 93,20 0,00 0,00% 18:10
Gold spot 1.709,40 -17,11 -0,99% 18:10
WTI 87,78 0,00 0,00% 18:09

Laatste beursnieuws

  1. 17:53 AEX doet stapje terug (ABM Financial News)
  2. 17:50 Slotcall: schade AEX valt mee, maar n... (Arend Jan Kamp)
  3. 16:37 Amerikaanse olievoorraden gedaald (ABM Financial News)
  4. 16:32 OPEC verlaagt productie inderdaad met... (ABM Financial News)
  5. 16:25 Beursagenda: macro-economisch (ABM Financial News)
  6. 16:23 Beursagenda: buitenlandse fondsen (ABM Financial News)
  7. 16:22 Beursagenda: Nederlandse bedrijven (ABM Financial News)

Heatmap

Meld u aan

Zorg dat u op de hoogte bent van al het nieuws, door u in te schrijven op een van onze gratis nieuwsbrieven.

Aanmelden

Agenda

  1. 05-10-2022 Beluga NV - Resultaten 3e kwartaal 2022
  2. 05-10-2022 Universal Music Group - notering ex-dividend
  3. 05-10-2022 Japan - Industriële bestellingen Japan Services PMI
  4. 05-10-2022 Frankrijk - Industriële Productie Frankrijk - Aug 2022
  5. 05-10-2022 Frankrijk - Industriële bestellingen Frankrijk Services PMI
  6. 05-10-2022 Duitsland - Industriële bestellingen PMI Duitsland - Services PMI
  7. 05-10-2022 Verenigde Staten - Werkgelegenheid Verenigde Staten - ADP Report Sep 2022
  8. 05-10-2022 Verenigde Staten - Handelsbalans Verenigde Staten - Aug 2022
  9. 05-10-2022 Verenigde Staten - Ondernemersvertrouwen Verenigde Staten - Sep 2022 Non-Manuf
  10. 06-10-2022 Nederland - Inflatie Nederland - Sep 2022
Ga naar de Financiële agenda