52,800
+0,380 (+0,72%)

Fundamentele analyse Umicore

Umicore is een wereldwijd materiaaltechnologie- en recyclagebedrijf dat zich toelegt op de toepassingsgebieden chemie, materiaalkunde, metallurgie en recyclage. De activiteiten zijn gericht op vier business groups. "Catalysis" levert autokatalysatoren voor benzine- en dieselvoertuigen voor lichte toepassingen en voor zware dieseltoepassingen, waaronder vrachtwagens en andere grote voertuigen. De groep produceert ook componenten op basis van edele metalen voor gebruik in de fijnchemie, de biowetenschap en de farmaceutische industrie. De meerderheid van de "Energy Materials" producten zijn hoogzuivere metalen, legeringen, verbindingen en technische producten op basis van kobalt, germanium, nikkel en indium. "Performance Materials" is georganiseerd rond de business units Zinc Chemicals, Electroplating, Platinum Engineered Materials, Technical Materials en Building Products. "Recycling" behandelt complexe afvalstromen die edele en andere non-ferrometalen bevatten.

Gegevens Umicore

Aantal werknemers 10.859
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 240.590
Cashflow per aandeel 2,20
Intrinsieke waarde per aandeel 9,88
Koers Intrinsieke waarde verhouding 3,98
Rendement eigen vermogen (%) 5,10
Koers einde boekjaar 39,29

NAW Gegevens Umicore

Adres 31 Broekstraat
Postcode 1000
Plaats Brussels
Land Belgium
Tel +32 (0)2 227 7111
Fax +32 (0)2 227 7900
Website www.umicore.com
E-mail ir@umicore.com

Kerncijfers Umicore

Kerncijfers 2020201920182017
Omzet (mln.) 20.791,4817.606,2013.818,3412.019,22
EBITDA (mln.) 667,09755,08700,28535,59
Bedrijfs resultaat (mln.) 304,59447,51473,12331,89
Resultaat voor belasting (mln.) 195,06395,91431,08304,32
Netto winst (mln.) 130,53287,79316,98211,94
Winst per aandeel 0,541,201,320,97
Koers winst verhouding 72,7636,1326,4140,68
Dividend per aandeel 0,750,380,750,70
Dividend rendement 1,91%0,88%2,15%1,77%

Balans Umicore

Balans (mln.) 2020201920182017
Materiële activa 2.163,662.094,701.601,901.301,41
Immateriële activa 346,89370,90337,30328,81
Financiële activa 148,19161,50159,40153,01
Vaste activa 2.895,692.810,202.246,201.945,68
Voorraden 2.718,092.462,302.308,101.628,42
Debiteuren 1.344,371.171,84871,041.067,88
Overige vorderingen 39,5545,4061,7036,04
Liquide middelen 1.010,31271,70285,10168,12
Vlottende activa 5.445,204.213,203.807,103.169,98
Totaal activa 8.340,897.023,396.053,315.115,66
Gewoon kapitaal 2.557,182.593,472.609,411.803,03
Preferent kapitaal -367,83-334,53-277,69-202,52
Aandeel van derden 64,6767,0049,9059,60
Langlopende schulden 2.359,901.686,801.185,381.168,75
Kortlopende schulden 3.359,142.676,102.208,592.084,27
Totaal passiva 8.340,897.023,396.053,315.115,66

Overige data Umicore

2020201920182017
Aantal werknemers 10.85911.15210.4199.769
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 240.590246.400246.400224.000
Cashflow per aandeel 2,201,94-0,110,68
Intrinsieke waarde per aandeel 9,8810,169,867,36
Koers Intrinsieke waarde verhouding 3,984,273,545,36
Rendement eigen vermogen (%) 5,1011,1012,1511,75
Koers einde boekjaar 39,2943,3634,8639,46

Raad van bestuur Umicore

CEO Marc Grynberg
CFO Filip Platteeuw
Chairman (Board of Directors) Thomas Leysen
CTO An Steegen
Member of Board of Directors Eric Meurice
Member of Board of Directors Liat Ben-Zur
Member of Board of Directors Karel Vinck
Member of Board of Directors Ines Kolmsee
Member of Board of Directors Koenraad Debackere
Member of Board of Directors Françoise Chombar
Member of Board of Directors Laurent Raets
Member of Board of Directors Mark Garrett
Member of Board of Directors Mario Armero
Member of Board of Directors Marc van Sande

Indices

AEX 800,41 +9,57 +1,21% 15 okt
AEX GR 2.889,96 +34,54 +1,21% 15 okt
AMX 1.072,09 +8,99 +0,85% 15 okt
ASCX 1.372,32 +22,24 +1,65% 15 okt
BEL 20 4.205,30 +2,28 +0,05% 15 okt
Germany40^ 15.599,90 +137,18 +0,89% 15 okt
UK100 7.239,35 0,00 0,00% 15 okt
Citi ESTOXX 50 4.188,75 +30,05 +0,72% 15 okt
US30^ 35.288,65 0,00 0,00% 15 okt
Nasd100^ 15.142,50 0,00 0,00% 15 okt
Japan225^ 29.186,10 0,00 0,00% 15 okt
US500^ 4.471,39 0,00 0,00% 15 okt
EUR/USD 1,1601 +0,0002 +0,02% 15 okt
BUND 169,30 0,00 0,00% 15 okt
Brent 84,74 0,00 0,00% 15 okt
Gold spot 1.767,61 0,00 0,00% 15 okt
WTI 81,68 0,00 0,00% 15 okt

Laatste beursnieuws

  1. 16 okt Amundi nipt kleiner in ASR (ABM Financial News)
  2. 16 okt Ruim 240 miljoen coronabesmettingen w... (ABM Financial News)
  3. 15 okt Beursupdate: AEX op Wall Street (ABM Financial News)
  4. 15 okt Wall Street hoger gesloten (ABM Financial News)
  5. 15 okt Olieprijs hoger gesloten (ABM Financial News)
  6. 15 okt Wall Street koerst af op hoger slot (ABM Financial News)
  7. 15 okt AEX weer richting 800 punten na goede... (ABM Financial News)

Heatmap

Meld u aan

Zorg dat u op de hoogte bent van al het nieuws, door u in te schrijven op een van onze gratis nieuwsbrieven.

Aanmelden

Agenda

  1. 18-10-2021 Koninklijke Philips NV - Results 3rd quarter 2021
  2. 18-10-2021 Belgie - Werkgelegenheid België - Q2/2021(Rev.)
  3. 18-10-2021 Belgie - Werkgelegenheid België - Annual detailed data
  4. 18-10-2021 Verenigde Staten - Industriële Productie Verenigde Staten - Sept 2021
  5. 19-10-2021 CM.com - Resultaten 3e kwartaal 2021
  6. 19-10-2021 NV Nederlandsche Apparatenfabriek Nedap - Resultaten 3e kwartaal 2021
  7. 19-10-2021 Melexis NV - notering ex-dividend
  8. 19-10-2021 Verenigde Staten - Detailhandel Verenigde Staten - Johnson Redbook Retail Sales Index
  9. 20-10-2021 Verenigd Koninkrijk - Inflatie Verenigd Koninkrijk - Sep 2021
  10. 20-10-2021 ASML Holding NV - Resultaten 3e kwartaal 2021
Ga naar de Financiële agenda